Ognisko w Krakowie – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Sanktuarium
Spotkania rozpoczynają się Mszą św. z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w każdą drugą sobotę miesiąca o godz 17:00 w kaplicy s. Faustyny w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Marcin Ciunel.
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach >>>
Codziennie o godz. 20.30 odmawiany jest Różaniec św. w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w kaplicy św. Faustyny przed Łaskami słynącym Obrazem i przy grobie św. Siostry Faustyny. Modlą się siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz pielgrzymi i wszyscy obecni wierni. Różaniec św. kończy się o godz. 21.00 krótkim Apelem Maryjnym. Zgłaszanie intencji >>>
Kronika

Sprawozdanie ze spotkania krakowskiego Ogniska WTM Sychar

W sobotę, 10.11.2018 o godz. 17.00 uczestniczyliśmy we Mszy Św. sprawowanej w kaplicy klasztornej  Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w intencji małżeństw przeżywających kryzys. Zapamiętane myśli z homilii przesłała Ania Z. „Pozyskujcie sobie przyjaciół niegodziwą mamoną”. „Nie można służyć Bogu i Mamonie.”  Możemy odnieść wrażenie, że słowa te potępiają bogactwo. Bogactwo nie jest złe lub dobre. Ważne jest czemu służy.  Dopóki jest środkiem do osiągnięcia celu np. pozyskania przyjaciół nie jest niebezpieczne. Zagrożenie pojawia się, gdy pieniądz staje się celem. Gdy zaczyna być w centrum, bo wtedy niepostrzeżenie zajmuje miejsce należne Bogu”.

Na koniec Mszy św. modliliśmy się w intencji małżeństw w kryzysie Koronką do Bożego Miłosierdzia i Modlitwą o odrodzenie małżeństwa.

Po Mszy Św., w Domu Św. Siostry Faustyny odbyło się spotkanie krakowskiego  Ogniska WTM Sychar. W spotkaniu wzięło udział 38 osób, w tym 10 osób przyszło na spotkanie po raz pierwszy. Osiem osób  skorzystało z „Dyżuru Sycharowskiego” przed Mszą Św. Osoby nowe otrzymały: materiały o Sycharze, informacje o dostępnych formach pomocy.

Spotkanie rozpoczął modlitwą ks. Marcin- nowy rektor Księży Saletynów, który podjął się sprawowania posługi dla naszego Ogniska.

Następnie przypomniano charyzmat wspólnoty, stałe punkty spotkania, zasady dzielenia się świadectwami, i realizowane na spotkaniach cele przez odpowiedni dobór tematów.

Tym razem całe spotkanie było świadectwowe. Najpierw kilka osób dłużej uczestniczących w spotkaniach naszego ogniska opowiedziało o różnych zastosowanych przez nich działaniach w sytuacji kryzysu małżeńskiego. Osoby zwracały uwagę na rozwój własnej relacji z Bogiem i widocznej  opieki Bożej w trudnych chwilach. Wszystkie nowe osoby miały możliwość przedstawienia swojego kryzysu małżeńskiego, potrzeb i oczekiwań.

Dziękuję Wszystkim dzielącym się świadectwami, za szczere podzielenie się trudnymi przeżyciami.

Ks. Marcin krótko przedstawił siebie i odpowiedział na pytania od uczestników.

W części organizacyjnej przedstawiono różne propozycje do wykorzystania:

  1. 19 styczeń 2019 Theotokos, Gliwice- „Sztuka komunikacji” -jednodniowe warsztaty, koszt 150 zł/ zgłoszenia: ckid.theotokos@gmail.com http://www.theotokos.org.pl/
  2. Drugi Światowy Dzień Ubogich http://sdu.malopolska.pl/program-2-sdu/
  3. Festiwal Filmów Chrześcijańskich

http://www.festiwalarka.pl/pl/program/krakow.html

  1. Spotkania małżeńskie- terminy

http://www.spotkaniamalzenskie.pl/pl/rekolekcje-dla-malzenstw/terminy

  1. Ośrodek interwencji Kryzysowej w Krakowie-ul. Radziwiłłowska 8 b
    Całodobowy numer: 12 421 92 82 http://www.oik.krakow.pl/
  2. Krakowski Ośrodek Terapii – Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna.   ul. Helclów 23A, Tel.12 422 18 58 http://www.kot.krakow.pl/
  3. 12 kroków- warsztat- ośrodki w Krakowie prowadzące warsztat

– Małopolskie Centrum Psychoterapii:  Krakow12krokow@onet.pl

– MANRESA – Jezuickie Centrum Pomocy Psychologicznej i Duchowej krokikrak@gmail.com

  1. Jeżeli chcecie, żeby Siostry Matki Bożej Miłosierdzia modliły się za Wasze  małżeństwo,  należy napisać lub zadzwonić na furtę i podać Wasze imiona:tel. (+48 12) 351 88 00; w. 127    e-mail: klasztor@faustyna.pl

Tradycyjnie, pod koniec spotkania obejrzeliśmy wprowadzenie do niedzielnej ewangelii -„ Lectio divina- modlitwa Słowem Bożym” Salwatorianów.

Spotkanie zakończył ks. Marcin błogosławieństwem uczestników spotkania.

Dziękuję  wszystkim, którzy zaangażowali się w liturgię Mszy Św., Koronkę do Bożego Miłosierdzia , dyżur i przygotowanie listopadowego spotkania.

Kolejne spotkanie krakowskiego Ogniska WTM Sychar  odbędzie się sobotę -15.12.2018. Rozpoczniemy go Mszą Św. o godz. 17.00  w kaplicy klasztornej  Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Po mszy spotkanie w jadalni Domu „Faustinum”.

Temat spotkania: Świadectwo różnych działań w kryzysie małżeńskim.

W grudniu nie będzie  sycharowskiego dyżuru, ponieważ sala Faustinum jest zajęta.