Ognisko w Krakowie – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Sanktuarium
Spotkania rozpoczynają się Mszą św. z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w każdą drugą sobotę miesiąca o godz 17:00 w kaplicy s. Faustyny w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Marcin Ciunel.
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach >>>
Codziennie o godz. 20.30 odmawiany jest Różaniec św. w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w kaplicy św. Faustyny przed Łaskami słynącym Obrazem i przy grobie św. Siostry Faustyny. Modlą się siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz pielgrzymi i wszyscy obecni wierni. Różaniec św. kończy się o godz. 21.00 krótkim Apelem Maryjnym. Zgłaszanie intencji >>>
Kronika

Grudzień 2018-Spotkanie krakowskiego  Ogniska WTM  Sychar

       15.12.2018 odbyło się comiesięczne spotkanie krakowskiego  Ogniska WTM Sychar. Tradycyjnie, o 17.00 uczestniczyliśmy we Mszy Św. w kaplicy klasztornej  Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Na koniec Mszy św. modliliśmy się w intencji małżeństw w kryzysie Koronką do Miłosierdzia Bożego i Modlitwą o odrodzenie małżeństwa.

Po Mszy Św., w Domu Św. Siostry Faustyny odbyła się druga część spotkania, w którym wzięło udział 38 osób, w tym 7 osób po raz pierwszy. Osoby nowe otrzymały: materiały o Sycharze, informacje o dostępnych formach pomocy.

Spotkanie rozpoczął modlitwą ks. Marcin.

Potem przypomniano charyzmat wspólnoty, stałe punkty spotkania, zasady dzielenia się świadectwami, i cele realizowane na spotkaniach.

Głównym tematem spotkania było świadectwo Marty- Jej drogi w kryzysie. Marta mówiła: o swoim stałym rozwoju relacji z Bogiem i Matka Bożą, o poznawaniu siebie i rozwoju własnej osobowości, o dobrym przygotowaniu się rozprawy rozwodowej.

Świadectwo  uzupełniała rekomendacją modlitw, książek, które pomogły jej wyjść z osobistego  kryzysu, mimo, że małżeństwo nadal znajduje się w kryzysie.

Główne myśli i polecane przez Martę materiały, książki, modlitwy będą dostępne  w oddzielnej notatce.

Dziękujemy Marcie za cenne świadectwo pokazujące, jak aktywnie wykorzystać czas kryzysu.

Pod koniec spotkania złożyliśmy sobie wzajemnie życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Spotkanie zakończyliśmy tradycyjnie,  przybliżeniem  niedzielnej ewangelii w oparciu o metodę „ Lectio divina- modlitwa Słowem Bożym” Salwatorianów i przyjęliśmy błogosławieństwo, którego udzielił nam ks. Marcin.

 

Kolejne spotkanie krakowskiego Ogniska WTM Sychar  odbędzie się 12.01.2019 roku. Rozpoczniemy go Mszą Św. o godz. 17.00  w kaplicy klasztornej  Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Po mszy spotkanie w sali „Faustinum”. Planujemy, po części świadectwowej wspólnie kolędować dzieciątku.

Przed mszą, od 15.30 do 16.50 działa„ Dyżur Sycharowski” dla potrzebujących indywidualnej rozmowy, porady ( szczególnie dla osób, które pierwszy raz przychodzą na spotkanie naszego ogniska). Wejście przez recepcję. Można umówić się pisząc na adres mailowy faustinum.sychar1@gmail.com

Zapraszamy.