Ognisko w Krakowie – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Sanktuarium
Spotkania rozpoczynają się Mszą św. z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w każdą drugą sobotę miesiąca o godz 17:00 w kaplicy s. Faustyny w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Marcin Ciunel.
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach >>>
Codziennie o godz. 20.30 odmawiany jest Różaniec św. w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w kaplicy św. Faustyny przed Łaskami słynącym Obrazem i przy grobie św. Siostry Faustyny. Modlą się siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz pielgrzymi i wszyscy obecni wierni. Różaniec św. kończy się o godz. 21.00 krótkim Apelem Maryjnym. Zgłaszanie intencji >>>
Kronika

Spotkanie krakowskiego  Ogniska WTM Sychar – 08.06.2019 r.

W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach 08.06.2019 odbyło się comiesięczne spotkanie krakowskiego Ogniska WTM Sychar. O godz. 17.00 w Kaplicy Świętej Siostry Faustyny uczestniczyliśmy we Mszy Św. sprawowanej przez o. Marcina w intencji małżeństw przeżywających kryzys. W homilii (J 21, 20-25) o. Marcin uwypuklił odpowiedź Jezusa – „cóż tobie do tego, Ty pójdź za Mną? ” która padła na pytanie Piotra –„co będzie z Janem”?  Jakże często troską o innych zasłaniamy własne niedoskonałości. Jak często innych obwiniamy, że to on/ona, a nie ja jestem winny kryzysowi w relacji?

Po Mszy Św. zakończonej przed Najświętszym  Sakramentem koronką do Miłosierdzia Bożego i modlitwą o odrodzenie małżeństwa spotkaliśmy się w kaplicy Św. Andrzeja Apostoła. Nauka płynąca z homilii została dopełniona świadectwem Andrzeja, który opowiedział nam o swojej drodze do odkrycia, że to nie najbliżsi są przyczyną jego problemów, ale szatan, który nastawia go przeciwko nim.  I to właśnie z tym intrygantem musi sobie poradzić pokładając ufność w mocy Tego, który już tę walkę wygrał i jest „ekspertem” w tym temacie.

Również pozostałe 38 osób, obecnych na spotkaniu, miało okazję podzielenia się swoją historią zmagania z kryzysem. Wśród nich było 8 osób, które trafiły do Sycharu po raz pierwszy.

Spotkanie zakończyliśmy Lectio Divina na Święto Zesłania Ducha Świętego.

Następne spotkanie krakowskiego Ogniska WTM Sychar  odbędzie się sobotę 13.07.2019 roku. Rozpoczniemy go Mszą Św. o godz. 17.00  w kaplicy klasztornej  Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Po Mszy św. druga część spotkania odbędzie się w sali „Faustinum” Domu św. Siostry Faustyny.

Temat spotkania: Rekolekcje w drodze na Jasną Górę.

Przed Mszą Św., od 15.30 do 16.50 w sali „Faustinum” Domu św. Siostry Faustyny będzie można skorzystać z „ Dyżuru Sycharowskiego” dla osób potrzebujących indywidualnej rozmowy, porady ( szczególnie dla tych osób, które pierwszy raz przychodzą na spotkanie naszego ogniska- wejście przez recepcję). Można umówić się pisząc na adres mailowy faustinum.sychar1@gmail.com

Zapraszamy