Ognisko w Krakowie – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Sanktuarium
Spotkania rozpoczynają się Mszą św. z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w każdą drugą sobotę miesiąca o godz 17:00 w kaplicy s. Faustyny w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Marcin Ciunel.
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach >>>
Codziennie o godz. 20.30 odmawiany jest Różaniec św. w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w kaplicy św. Faustyny przed Łaskami słynącym Obrazem i przy grobie św. Siostry Faustyny. Modlą się siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz pielgrzymi i wszyscy obecni wierni. Różaniec św. kończy się o godz. 21.00 krótkim Apelem Maryjnym. Zgłaszanie intencji >>>
Kronika

Sierpniowe pielgrzymki

39 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę- 06-11.08.2019

W tym roku w 39 Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę uczestniczyło osiem osób z naszego Ogniska.

Rekolekcje w drodze( medytacje i konferencje)  w grupie 11 były poświęcone Owocom Dycha Świętego i  Ćwiczeniom Duchownym.

Mieliśmy  możliwość skorzystania ze spowiedzi i indywidualnej rozmowy z oo Jezuitami ( o Andrzej Migacz, o Marcin Pietrasina i o Wojciech Ziółek, który z 11 parafianami przyjechał z Tomska na Syberii)

W grupie oprócz Rosjan, była Chorwatka i trzy Holenderki .

Różaniec, śpiew, rozmowy odbywały się w różnych językach.

Wszystkie Wasze intencje systematycznie omadlaliśmy każdego dnia pielgrzymki.

Wzajemnie się wspieraliśmy i służyliśmy w grupie 11 niosąc i opiekując się znakiem grupy, zabezpieczając grupę. Przekazaliśmy informacje o Sycharze , a dana Dała krótkie świadectwo.

W niedzielę 11.08 po sześciu dniach dotarliśmy szczęśliwi do Cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej z  pokłonem , podziękowaniami i prośbami.

O 19.00 uczestniczyliśmy w dziękczynnej  Mszy Św. na zakończenie pielgrzymki.

Zachęcamy do planowania uczestnictwa w pielgrzymce za rok.

Zdjęcia z  trasy: Znak czeka na rozpoczęcie pielgrzymki – Wawel 06.08,  Ogrodzieniec o świcie, Przeprośna Górka i Jasna Góra wieczorem 11.08

https://photos.app.goo.gl/nytjvbkj666dwVTv8

VI Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia 18.08.2019

W rocznicę konsekracji przez Św. Jana Pawła II Bazyliki w Łagiewnikach odbyła się VI Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia.

Przy tej okazji wszystkie wspólnoty działające przy Sanktuarium prezentują swoje dzieła w przygotowanych namiotach. Osoby z naszego Ogniska przez cały dzień rozdawały materiały o Sycharze, informowały o naszej wspólnocie i sprzedawały książki o tematyce małżeńskiej i  duchowej.

Dziękuję  osobom z naszego Ogniska, które zaplanowały i przeznaczyły swój czas w niedzielę na służbę w namiocie. Dziękuję za życzliwą atmosferę, rozmowy, świadectwa i przybliżanie naszej wspólnoty w rozmowach z pielgrzymami.

Byliśmy widoczną wspólnotą i wielu pielgrzymów podkreślało duże znaczenie naszej wspólnoty w obecnym czasie. Szczególnie dziękuję wszystkim mężczyznom, którzy byli większością w naszym namiocie.

Posialiśmy informacje o Sycharze. Oby dotarły do tych, którzy szukają nadziei, pomocy i wsparcia w swoich kryzysach.

W galerii zdjęć możecie zobaczyć nasz namiot.

https://www.milosierdzie.pl/index.php/pl/kult-bozego-milosierdzia/pielgrzymka/vi-pielgrzymka-2019.html