Ognisko w Krakowie – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Sanktuarium
Spotkania rozpoczynają się Mszą św. z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w każdą drugą sobotę miesiąca o godz 17:00 w kaplicy s. Faustyny w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Marcin Ciunel.
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach >>>
Codziennie o godz. 20.30 odmawiany jest Różaniec św. w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w kaplicy św. Faustyny przed Łaskami słynącym Obrazem i przy grobie św. Siostry Faustyny. Modlą się siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz pielgrzymi i wszyscy obecni wierni. Różaniec św. kończy się o godz. 21.00 krótkim Apelem Maryjnym. Zgłaszanie intencji >>>
Kronika

Wrzesień 2019-Spotkanie krakowskiego  Ogniska WTM  Sychar

        W sobotę, 14.09.2019 o godz. 17.00 uczestniczyliśmy we Mszy Św. w kaplicy klasztornej  Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, sprawowanej w intencji małżeństw przeżywających kryzys. Na koniec Mszy św. modliliśmy się w intencji małżeństw w kryzysie Koronką do Miłosierdzia Bożego i Modlitwą o odrodzenie małżeństwa.

Po Mszy Św., w Domu Św. Siostry Faustyny odbyła się druga część spotkania. Wzięło w nim udział 39osób, w tym 6 osób przyszło na spotkanie po raz pierwszy. Pięć osób skorzystało z „Dyżuru Sycharowskiego” przed Mszą Św. Osoby nowe otrzymały: materiały o Sycharze, informacje o dostępnych formach pomocy.

Na początku liderka przypomniała: charyzmat wspólnoty, stałe punkty spotkania oraz zasady dzielenia się świadectwami. Potem Andrzej dał krótkie świadectwo wychodzenia z kryzysu i odczytywania woli Bożej w Piśmie Świętym. Następnie w ośmiu grupach, wszystkie osoby miały możliwość przedstawienia swojego kryzysu małżeńskiego, swoich trudności i potrzeb.

Główny temat spotkania” „ Życie  w duchu nieustannego poszukiwania i wypełniania Woli Bożej” przedstawiła moderatorka Mariola w oparciu o prezentację prof. Mirosława Ruckiego.

W części organizacyjnej liderka przedstawiła  propozycje organizacji i udziału w rekolekcjach organizowanych przez nasze Ognisko. Od 22-24 listopada 2019 roku odbędą się rekolekcje na zakończenie dwóch lat w liturgii kościoła poświęconych Duchowi Świętemu. Temat rekolekcji: „Owoce Ducha Świętego”. Rekolekcje poprowadzi o Andrzej Migacz SJ.

Spotkanie zakończyliśmy tradycyjnie,  przybliżeniem  niedzielnej ewangelii w oparciu o metodę „ Lectio divina- modlitwa Słowem Bożym” Salwatorianów.

Kolejne spotkanie krakowskiego Ogniska WTM Sychar  odbędzie się w październiku, w drugą sobotę miesiąca-12.10.2019. Rozpoczniemy go Mszą Św. o godz. 17.00  w kaplicy klasztornej  Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Po mszy spotkanie w sali „Faustinum”.

Temat spotkania: „Wierna Miłość”. Przedstawi go ks. Marcin Ciunel

Przed mszą, od 15.30 do 16.50 w sali „Faustinum” można skorzystać z „ Dyżuru Sycharowskiego” dla osób potrzebujących indywidualnej rozmowy, porady ( szczególnie dla tych osób, które pierwszy raz przychodzą na spotkanie naszego ogniska- wejście przez recepcję). Można umówić się pisząc na adres mailowy faustinum.sychar1@gmail.com

 

Zapraszamy.