Ognisko w Krakowie – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Sanktuarium
Spotkania rozpoczynają się Mszą św. z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w każdą drugą sobotę miesiąca o godz 17:00 w kaplicy s. Faustyny w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Marcin Ciunel.
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach >>>
Codziennie o godz. 20.30 odmawiany jest Różaniec św. w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w kaplicy św. Faustyny przed Łaskami słynącym Obrazem i przy grobie św. Siostry Faustyny. Modlą się siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz pielgrzymi i wszyscy obecni wierni. Różaniec św. kończy się o godz. 21.00 krótkim Apelem Maryjnym. Zgłaszanie intencji >>>
Kronika

Sprawozdanie ze spotkania krakowskiego Ogniska WTM Sychar- listopad 2019

W sobotę 09.11.2019 odbyło się comiesięczne spotkanie krakowskiego Ogniska WTM Sychar. O godz. 17.00 uczestniczyliśmy we Mszy Św. , modląc się w intencji małżeństw w kryzysie.

Druga część spotkania odbyła się w sali Faustinum.  Po modlitwie zostały przypomniane: charyzmat, zasady obowiązujące na spotkaniu i plan spotkania. W spotkaniu wzięły udział 43  osoby, w tym kilka po raz pierwszy. Trzy skorzystały z Dyżuru Sycharowskiego.

Na spotkaniu mieliśmy możliwość modlić się za wstawiennictwem świętego małżeństwa Ludwika i Zelii Martin. Dominik przyniósł relikwie tych św. małżonków, opowiedział ich historię życia i drogę do świętości. Relikwie po spotkaniu powędrowały do osób, które chcą  za ich wstawiennictwem prosić o łaski dla swoich małżeństw i rodzin.

Następnie kilka osób podzieliło się świadectwami swojej drogi w kryzysie. Osoby w swoich świadectwach podawały skąd czerpią siłę w przedłużających się kryzysach i w odbudowywaniu relacji małżeńskich. Siłą dla nich jest: modlitwa, codzienna eucharystia, stan łaski oświecającej, czytanie Pisma Świętego, bycie we wspólnocie, wzajemne wspieranie się rozmową. Ten „duchowy i relacyjny pokarm” sprawia, że odnajdują w sobie radość, motywację do zmian i odbudowywania  relacji małżeńskich.

Tradycyjnie, na koniec spotkania obejrzeliśmy wprowadzenie do niedzielnej ewangelii -„ Lectio divina- modlitwa Słowem Bożym” Salwatorianów.

Następne spotkanie krakowskiego Ogniska WTM Sychar  odbędzie się sobotę 14.12.2019 roku. Rozpoczniemy go Mszą Św. o godz. 17.00  w kaplicy klasztornej  Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Po Mszy św. druga część spotkania odbędzie się wyjątkowo w Domu Duszpasterskim, ul. Siostry Faustyny 3.

Będzie to spotkanie opłatkowe.

W grudniu nie będzie „Dyżuru Sycharowskiego”

Zapraszamy