Ognisko w Krakowie – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Sanktuarium
Spotkania rozpoczynają się Mszą św. z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w każdą drugą sobotę miesiąca o godz 17:00 w kaplicy s. Faustyny w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Marcin Ciunel.
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach >>>
Codziennie o godz. 20.30 odmawiany jest Różaniec św. w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w kaplicy św. Faustyny przed Łaskami słynącym Obrazem i przy grobie św. Siostry Faustyny. Modlą się siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz pielgrzymi i wszyscy obecni wierni. Różaniec św. kończy się o godz. 21.00 krótkim Apelem Maryjnym. Zgłaszanie intencji >>>
Kronika

Sprawozdanie ze spotkania krakowskiego Ogniska WTM Sychar- grudzień 2019

W sobotę 14.12.2019 odbyło się ostatnie przed świętami i ostatnie w tym roku spotkanie krakowskiego Ogniska WTM Sychar. O godz. 17.00 uczestniczyliśmy we Mszy Św.  modląc się w intencji małżeństw w kryzysie.

Po Mszy przeszliśmy do kawiarni w Domu Duszpasterskim. W spotkaniu uczestniczył ks. Marcin i siostra ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Po modlitwie złożyliśmy sobie wzajemnie życzenia, łamiąc się opłatkiem. Była to okazja, żeby podziękować ks. Marcinowi za posługę, głoszone Słowo Boże i czas poświęcony dla nas, a dla Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia za codzienną modlitwę za małżeństwa i życzliwą gościnę dla naszych spotkań.

W przedświątecznej atmosferze podzieliliśmy się świadectwami jak minął rok w naszych małżeństwach, rodzinach, jakich dużych  i małych cudów dokonał  Bóg w sytuacjach trudnych, po ludzku ocenianych jako kryzysowe, beznadziejne. Dziękowaliśmy i chwaliliśmy Pana za działanie w naszym życiu. Były też świadectwa mówiące o trudnych relacjach, o przedłużających się kryzysach, o obawach jak miną święta w samotności, opuszczeniu. Były wzruszające wzajemne podziękowania za indywidualną pomoc i wsparcie, jakie daje bycie we wspólnocie.

Spotkanie było dłuższe niż zwykle, a miłe refleksje i podziękowania  przedłużyły się i przeniosły na przysyłane wiadomości drogą  mailową.

Dziękujemy  Ks. Marcinowi, Siostrze i Wszystkim uczestnikom za dobre, życzliwe spotkanie, świadectwa i wzajemną serdeczność.

Następne spotkanie krakowskiego Ogniska WTM Sychar  odbędzie się sobotę 11.01.2020 roku. Rozpoczniemy go Mszą Św. o godz. 17.00  w kaplicy klasztornej  Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Po Mszy św. druga część spotkania odbędzie się w sali „Faustinum” Domu św. Siostry Faustyny.

Temat spotkania zostanie podany w zapowiedzi spotkania.

Przed Mszą Św., od 15.30 do 16.50 w sali „Faustinum” Domu św. Siostry Faustyny będzie można skorzystać z „ Dyżuru Sycharowskiego” dla osób potrzebujących indywidualnej rozmowy, porady ( szczególnie dla tych osób, które pierwszy raz przychodzą na spotkanie naszego ogniska- wejście przez recepcję). Można umówić się pisząc na adres mailowy faustinum.sychar1@gmail.com

Zapraszamy