Ognisko w Krakowie – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Sanktuarium
Spotkania rozpoczynają się Mszą św. z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w każdą drugą sobotę miesiąca o godz 17:00 w kaplicy s. Faustyny w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Marcin Ciunel.
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach >>>
Codziennie o godz. 20.30 odmawiany jest Różaniec św. w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w kaplicy św. Faustyny przed Łaskami słynącym Obrazem i przy grobie św. Siostry Faustyny. Modlą się siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz pielgrzymi i wszyscy obecni wierni. Różaniec św. kończy się o godz. 21.00 krótkim Apelem Maryjnym. Zgłaszanie intencji >>>
Kronika

Propozycje do wykorzystania

 1. Wojska Obrony Terytorialnej uruchamiają punkt bezpłatnej, całodobowej infolinii wsparcia psychologicznego pod numerem telefonu 800-100-102 i przez SKYPE pod nazwą „Wsparcie Psychologiczne WOT”.
  Od 18 marca 2020 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla osób samotnych, starszych, źle znoszących izolację, czy odczuwających stan wzmożonego zagrożenia związanego z epidemią koronawirusa.
  Pod bezpłatnym numerem telefonu 800 100 102, wszystkie osoby, które potrzebują wsparcia psychologicznego będą mogły uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów. Pomoc psychologiczna będzie też dostępna w formie wideo czatu przez SKYPE pod nazwą: „Wsparcie Psychologiczne WOT”.
  Pełna treść komunikatu znajduje się tu:
  https://media.terytorialsi.wp.mil.pl/informacje/492129/infolinia-wsparcia-psychologicznego

  2. Informacje liturgiczne:
  Droga Krzyżowa – w piątki Wielkiego Postu w Radio Maryja są krótkie, około 15 minutowe, rozważania Drogi Krzyżowej około godziny 15.15, to jest zaraz po Koronce do Miłosierdzia Bożego, która jest o godzinie 15.00.
  Gorzkie Żale – w Radio Maryja w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 18.00. Są to Gorzkie Żale wraz z kazaniem pasyjnym.
  – w TV Trwam w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 17.00. Są to same Gorzkie Żale bez kazania pasyjnego.

  3. Rekolekcje- „ Nie bój się nieudanego życia” -o. Wojciech Ziółek SJ-  Wojciech Ziółek SJ – teolog biblijny i duszpasterz. W latach 2008-2014 prowincjał Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego. Wcześniej długoletni duszpasterz akademicki i proboszcz. W roku 2015, wraz z Anną Sosnowską, wydał „Zioło-lecznictwo, czyli wywary na przywary”. Obecnie pracuje jako wikariusz w jezuickiej parafii w Tomsku na Syberii.

Rekolekcje 2020 – dzień 1

https://www.youtube.com/watch?v=B7JcIEULwvA

Rekolekcje 2020 – dzień 2

https://www.youtube.com/watch?v=IEscfMbtncE

Rekolekcje 2020 – dzień 3

https://www.youtube.com/watch?v=uSUfv143ZnI

Rekolekcje 2020 – dzień 4

https://www.youtube.com/watch?v=xcw411tQ2lU

                                                    Wiersz z banałem w środku

nie bój się chodzenia po morzu

nieudanego życia

wszystkiego najlepszego

dokładnej sumy niedokładnych danych

miłości nie dla ciebie

czekania na nikogo

przytul w ten czas nieludzki

swe ucho do poduszki

bo to co nas spotyka

przychodzi spoza nas

                                                                            Ks.  Jan Twardowski

4. Zmarł ks. Piotr Pawlukiewicz

https://youtu.be/hWpxUwg_t7g

 

5. Narodowa nowenna do św. Andrzeja Boboli o ratunek dla Polski.

W dniach od 16 marca do 24 marca o godz. 12.00 będzie prowadzona transmisja online z Sanktuarium Narodowego św. Andrzeja Boboli z „Nowenny do św. Andrzeja Boboli w czasie epidemii”, odprawianej przy relikwiach Świętego przez Jezuitów (bez udziału wiernych). Nowenna będzie odprawiana też w kościele Jezuitów w Szczecinie. Więcej szczegółów na stronie : www.swietyandrzejbobola.pl

6. Kino internetowe. Katoflix to chrześcijańskie kino internetowe, które umożliwia legalny dostęp do dobrych produkcji filmowych w dowolnym miejscu i dowolnym czasie. Dostępne na stronie Katoflix.pl