Ognisko w Krakowie – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Sanktuarium
Spotkania rozpoczynają się Mszą św. z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w każdą drugą sobotę miesiąca o godz 17:00 w kaplicy s. Faustyny w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Marcin Ciunel.
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach >>>
Codziennie o godz. 20.30 odmawiany jest Różaniec św. w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w kaplicy św. Faustyny przed Łaskami słynącym Obrazem i przy grobie św. Siostry Faustyny. Modlą się siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz pielgrzymi i wszyscy obecni wierni. Różaniec św. kończy się o godz. 21.00 krótkim Apelem Maryjnym. Zgłaszanie intencji >>>
Kronika

 Sprawozdanie ze spotkania krakowskiego Ogniska WTM Sychar

 

W sobotę 13.03.2021 odbyło się comiesięczne spotkanie krakowskiego Ogniska WTM Sychar. O godz. 17.00 uczestniczyliśmy we Mszy Św. Modliliśmy się w intencji małżeństw w kryzysie.

Część tematyczna poświęcona tematowi „Dobre przygotowanie do Sakramentu pojednania” odbyła się na Skype, też w sobotę, o 19,30.

Po przypomnieniu charyzmatu wspólnoty i zasad dzielenia, wszyscy uczestnicy mieli okazję przedstawić swoją sytuację kryzysu małżeńskiego.

W części tematycznej ksiądz Marcin podzielił się refleksjami na temat „Dobrego przygotowania się do Sakramentu pojednania”.

Punktem wyjścia były krótkie świadectwa osób dotyczące spowiedzi, która coś zmieniła w ich życiu.

Ksiądz Marcin uwzględniając te świadectwa  przedstawił:

 • W jakich okolicznościach powstał Sakrament pojednania i jaki jest jego sens?
 • Czym jest pierwszy z warunków( elementów)dobrej spowiedzi- rachunek sumienia?
 • Na co zwrócić uwagę w sakramencie pojednania?

Kilka myśli z wypowiedzi ks Marcina:

 • Sakrament to widzialny znak niewidzialnej łaski Bożej.
 • Sens sakramentu pojednania – nawrócenie osoby, która przychodzi do tego sakramentu- chce się odwrócić od zła i spotkać z Panem Bogiem. Jeżeli nie ma woli zmiany życia, to powoduje, że sakrament jest nieważny.
 • Rachunek sumienia pierwszy warunek ( element) dobrej spowiedzi, to zobaczenie swojego życia, które zmierza do spotkania z Panem Bogiem. Grzech to przeszkoda w zjednoczeniu się z Panem Bogiem.
 • Rachunek sumienia przeprowadzamy w zależności od własnej duchowości.

 Pomagają w nim:

 • Praktyka wieczornego rachunku sumienia- pomoc w spowiedzi i w świadomym przeżywaniu życia.
 • Medytacja Słowem Bożym.
 • Konfrontacja z Przykazaniami Bożymi i kościelnymi i Przykazaniem Miłości Boga i Bliźniego
 • Różne opracowania np.:

„Rachunek człowieka dorosłego”- książeczka zredagowana przez ks Józefa Tischnera

„Rachunek z miłości” – o Robert Więcek SJ

Dziękujemy Księdzu Marcinowi za przedstawienie tematu, zwrócenie uwagi na istotne elementy dobrego przygotowania i przeżycia sakramentu pojednania.

 

Kolejne spotkanie krakowskiego Ogniska WTM Sychar odbędzie się 10.04.2021

Szczegóły znajdą się w zapowiedzi spotkania.

Msza Św. w intencji małżeństw w kryzysie będzie w tym dniu o 17.00 w kaplicy klasztornej Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Łagiewnikach. Można uczestniczyć w niej również online.

Osoby, które chcą nawiązać kontakt z krakowskim Ogniskiem Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar w Krakowie: potrzebują rozmowy, przekierowania, chcą uczestniczyć w spotkaniach, prosimy o  kontakt mailowy, pisząc na adres mailowy:  faustinum.sychar1@gmail.com