Ognisko w Krakowie – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Sanktuarium
Spotkania rozpoczynają się Mszą św. z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w każdą drugą sobotę miesiąca o godz 17:00 w kaplicy s. Faustyny w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Marcin Ciunel.
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach >>>
Codziennie o godz. 20.30 odmawiany jest Różaniec św. w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w kaplicy św. Faustyny przed Łaskami słynącym Obrazem i przy grobie św. Siostry Faustyny. Modlą się siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz pielgrzymi i wszyscy obecni wierni. Różaniec św. kończy się o godz. 21.00 krótkim Apelem Maryjnym. Zgłaszanie intencji >>>
Kronika

Sprawozdanie ze spotkania krakowskiego Ogniska WTM Sychar

W czerwcu spotkanie krakowskiego Ogniska WTM Sychar odbyło się w realu, ale podzielone na dwie kolejne soboty.

12.06.2021, o godz. 17.00 uczestniczyliśmy we Mszy Św. Modliliśmy się w intencji małżeństw w kryzysie. Kilka zapamiętanych refleksji z homilii ks Marcina  przesłała Ania Z. Dziękuję.

„Niepokalane Serce Maryi to serce napełnione łaską. Gotowe na przyjęcie wydarzeń, których nie rozumie – jak pozostanie 12 letniego Jezusa w Świątyni -z wiarą. Szuka odpowiedzi w spokoju, z ufnością. Chce zrozumieć jak tradycja i obietnica wypełnia się w teraźniejszości Jej życia. Również my szukając Jezusa i znajdując go w świątyni i w codzienności napełnimy się pokojem, choć może to zająć kilkanaście lat.”

19.06.2021 w Auli Siostry Faustyny odbyło się spotkanie tematyczne z prawnikiem.

Odpowiadając na zadawane pytania uczestników spotkania pani Marta przedstawiła różne wątki związane z  prawnym rozstrzyganiem sporów małżeńskich, alimentacją i zabezpieczeniem praw dzieci, uzyskiwaniem rozdzielności majątkowej, reprezentowaniem w sądzie przez prawników, podając obowiązujące w tego typu sprawach przepisy prawne.

Spotkanie trwało 2,5 godziny i wszyscy uczestnicy uzyskali odpowiedzi na zadane przez siebie  pytania.

Dziękujemy pani Marcie za poświęcony czas i udzielenie wyczerpujących odpowiedzi na nasze pytania.

Następne spotkanie krakowskiego Ogniska WTM Sychar  odbędzie się w sobotę 10 lipca, na żywo.

Msza Św. w intencji małżeństw w kryzysie odbędzie się o godz. 17,00 w kaplicy klasztornej Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Po Mszy św. w Auli Siostry Faustyny  będzie  spotkanie świadectwowe na temat: „Problemy, kryzysy małżeńskie, które dzielą małżeństwa i rodziny”.

Osoby, które chcą nawiązać kontakt z krakowskim Ogniskiem Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar w Krakowie: potrzebują rozmowy, przekierowania, chcą uczestniczyć w spotkaniach, prosimy o  kontakt mailowy, pisząc na adres mailowy:  faustinum.sychar1@gmail.com

Zapraszamy