Ognisko w Krakowie – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Sanktuarium
Spotkania rozpoczynają się Mszą św. z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w każdą drugą sobotę miesiąca o godz 17:00 w kaplicy s. Faustyny w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Marcin Ciunel.
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach >>>
Codziennie o godz. 20.30 odmawiany jest Różaniec św. w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w kaplicy św. Faustyny przed Łaskami słynącym Obrazem i przy grobie św. Siostry Faustyny. Modlą się siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz pielgrzymi i wszyscy obecni wierni. Różaniec św. kończy się o godz. 21.00 krótkim Apelem Maryjnym. Zgłaszanie intencji >>>
Kronika

Sprawozdanie z sierpniowego spotkania krakowskiego Ogniska WTM Sychar

W sierpniu spotkanie krakowskiego Ogniska WTM Sychar odbyło się 14.08.2021

O godz. 17.00 uczestniczyliśmy we Mszy Św. w intencji małżeństw w kryzysie, w klasztornej kaplicy Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Zapamiętane myśli z homilii ks Marcina przesłała Ania. Dziękujemy.

Pan Jezus zgromił burzę, zgromił złego ducha. Uspokoił przestrzeń, w której byli Apostołowie. Życie w uspokojonej przez Jezusa przestrzeni daje spokój człowiekowi w niej żyjącemu. Jezus uporządkuje naszą przestrzeń jeśli z ufnością dziecka Mu ją oddamy, a nie gdy będziemy uważać jak faryzeusze, że sami, z posiadaną wiedzą i zasobami jesteśmy w stanie zapanować nad naszym otoczeniem”.

Po Mszy św. w Auli Siostry Faustyny odbyło się  spotkanie świadectwowe na temat:„Problemy, uzależnienia, kryzysy małżeńskie, które dzielą małżonków i niszczą rodziny”.

Spotkanie prowadziła moderatorka Renia.

Świetnie połączyła własne świadectwo z tematem spotkania. Wątki Jej świadectwa zainspirowały uczestników do podzielenia się własnymi świadectwami, doświadczeniem uzależnienia osobistego i członków rodziny.

Świadectwa pokazały: różne drogi wchodzenia w uzależnienia, pułapki myślowe i usprawiedliwienia, które podtrzymują trwanie w uzależnieniu, oraz negatywne konsekwencje uzależnień dla relacji małżeńskich i rodzinnych.

Jednym z wniosków dotyczących ratowania dzieci przed wchodzeniem w uzależnienia była myśl sugerująca potrzebę  stworzenia konkurencyjnych, atrakcyjnych propozycji spędzania wspólnego czasu rodziców z dziećmi.

Kolejne spotkanie krakowskiego Ogniska WTM Sychar odbędzie się 11 września.

Temat i szczegóły dotyczące wrześniowego spotkania znajdą się w zapowiedzi spotkania.

Osoby, które chcą nawiązać kontakt z krakowskim Ogniskiem Wspólnoty Trudnych Małżeństw w Krakowie: potrzebują rozmowy, przekierowania, chcą uczestniczyć w spotkaniach, prosimy o kontakt mailowy, pisząc na adres faustinum.sychar1@gmail.com

Zapraszamy