Ognisko w Krakowie – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Sanktuarium
Spotkania rozpoczynają się Mszą św. z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w każdą drugą sobotę miesiąca o godz 17:00 w kaplicy s. Faustyny w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Marcin Ciunel.
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach >>>
Codziennie o godz. 20.30 odmawiany jest Różaniec św. w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w kaplicy św. Faustyny przed Łaskami słynącym Obrazem i przy grobie św. Siostry Faustyny. Modlą się siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz pielgrzymi i wszyscy obecni wierni. Różaniec św. kończy się o godz. 21.00 krótkim Apelem Maryjnym. Zgłaszanie intencji >>>
Kronika

Sprawozdanie z wrześniowego spotkania krakowskiego Ogniska WTM Sychar

We wrześniu spotkanie krakowskiego Ogniska WTM Sychar odbyło się 11.09.2021

O godz. 17.00 uczestniczyliśmy we Mszy św. w intencji małżeństw w kryzysie, w klasztornej kaplicy Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Kilka myśli z homilii ks Marcina przesłała Ania. Dziękujemy.

Lecz wam, którzy słuchacie mówię: Miłujcie waszych nieprzyjaciół. Dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą. Błogosławcie tych, którzy was przeklinają i módlcie się za tych, którzy was oczerniają” (Łk 6, 27-28). Te słowa Jezusa oznaczają, że Miłość jest bezwarunkowa. Dalej czytamy, że tylko dobre drzewo rodzi dobre owoce. Krzyż jest drzewem życia. Musimy nieustannie prześwietlać swoje serce. Tylko gdy Jezus w nim zamieszka będziemy zdolni kochać tych, którzy nas nie kochają.

Po Mszy św. w sali budynku Faustinum odbyło się  spotkanie na temat:„ Przestrzeń samotności”

Spotkanie prowadziła moderatorka Ania, która przedstawiła charyzmat wspólnoty, zasady wypowiedzi i podzieliła się własnym świadectwem przeżywania samotności. Po świadectwie Ani kilka osób opowiedziało o swoim przeżywaniu samotności: W świadectwach pojawiły się refleksje:

  • o samotności w małżeństwie,

  • o samotności w trwaniu w wierności na przekór temu, co proponuje świat, co sugeruje rodzina, przyjaciele,

  • o samotności dzieci, którym trudno wytłumaczyć brak jednego z rodziców,

  • o trudnościach w przebaczeniu,

  • o otwieraniu się w samotności na relację z Panem Bogiem,

  • o zmianach w sposobie przeżywania samotności, gdy zaprosimy Pana Boga do naszych „pustelni”.

Myśl wypowiedziana przez ks Marcina zbiera wszystkie wypowiedziane na spotkaniu świadectwa: „ samotność wybrana nie boli, boli natomiast samotność, na którą nie ma w nas zgody, na którą jesteśmy skazani przez czyjeś wybory”

Jako uzupełnienie tego tematu proponuję posłuchanie konferencji ks. Krzysztofa Grzywocza- „Bezsilna samotność”

https://www.youtube.com/watch?v=vkuLeNJ2iOo

Na zakończenie spotkania Łukasz przedstawił propozycję udziału w Seminarium uzdrowienia wewnętrznego „Effatha” popartą własnym świadectwem.

Szczegóły na stronie https://seminariumuzdrowienia.galazsykomory.pl/

Kolejne spotkanie krakowskiego Ogniska WTM Sychar odbędzie się 09 października.

Temat i szczegóły dotyczące październikowego spotkania znajdą się w zapowiedzi spotkania.

Osoby, które chcą nawiązać kontakt z krakowskim Ogniskiem Wspólnoty Trudnych Małżeństw w Krakowie: potrzebują rozmowy, przekierowania, chcą uczestniczyć w spotkaniach, prosimy o kontakt mailowy, pisząc na adres faustinum.sychar1@gmail.com