Ognisko w Krakowie – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Sanktuarium
Spotkania rozpoczynają się Mszą św. z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w każdą drugą sobotę miesiąca o godz 17:00 w kaplicy s. Faustyny w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Marcin Ciunel.
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach >>>
Codziennie o godz. 20.30 odmawiany jest Różaniec św. w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w kaplicy św. Faustyny przed Łaskami słynącym Obrazem i przy grobie św. Siostry Faustyny. Modlą się siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz pielgrzymi i wszyscy obecni wierni. Różaniec św. kończy się o godz. 21.00 krótkim Apelem Maryjnym. Zgłaszanie intencji >>>
Kronika

Sprawozdanie z październikowego spotkania krakowskiego Ogniska WTM Sychar

W październiku spotkanie krakowskiego Ogniska WTM Sychar odbyło się 09.10.2021

O godz. 17.00 uczestniczyliśmy we Mszy św. w intencji małżeństw w kryzysie, w klasztornej kaplicy Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Kilka myśli z homilii ks Marcina przesłała Ania. Dziękujemy.

Lecz On powiedział „Szczęśliwi są raczej ci, którzy słuchają słowa Bożego i zachowują je.” Maryja słuchała Słowa Bożego. Zachowywała je w swoim sercu wchodząc w porządek łaski. Bliscy Jezusa uważali Go za szaleńca, a Maryja się od Niego uczyła człowieczeństwa i Miłości. Bóg zawsze mówi do mnie w Miłości ku mojemu dobru. Musimy strzec w sobie tego Słowa. Wierzyć, że Bóg ma rację. Zostańmy uczniami Jezusa. Wpatrując się w Niego stać się do Niego podobnym – to jest szczęście.”

Po Mszy św. w sali budynku Faustinum odbyło się  spotkanie na temat:„ Druga szansa”

Do przedstawienia charyzmatu wspólnoty wykorzystano świadectwo Alicji- wypowiedziane w Licheniu ( link do odsłuchania nagrania https://youtu.be/WhWG8SX7ffQ )

Wprowadzenie do tematu, w oparciu o własne przemyślenia i doświadczenia otrzymanej szansy od Pana Boga i ludzi przedstawiła liderka.

Następnie osoby w wolności mówiły o swoich drugich szansach: otrzymanych i dawanych, o trudnościach w dawaniu szansy w trudnych relacjach i emocjach.

Istotne było stwierdzenie, że zatrzymanie przemocy, np. przez separację może być szansą daną sprawcy dla opamiętania się, a dla ofiar przemocy szansą na odzyskanie spokoju, poczucia własnej godności i wartości.

W wielu wypowiedziach usłyszeliśmy, że w kryzysie Bóg dał nam szansę na odbudowę relacji z Nim, a my tę szansę przyjęliśmy. Przyjmując Bożą pomoc, sami sobie dajemy szansę na wykorzystanie Bożej mocy i Jego rozwiązań.

W ogłoszeniach przekazano informacje o rekolekcjach organizowanych przez nasze Ognisko w dniach 22,23,24 października 2021, zachęcając do udziału i zaangażowania się w posłudze podczas Mszy św.

Kolejne spotkanie krakowskiego Ogniska WTM Sychar odbędzie się 13 listopada.

Temat i szczegóły dotyczące listopadowego spotkania znajdą się w zapowiedzi spotkania.

Osoby, które chcą nawiązać kontakt z krakowskim Ogniskiem Wspólnoty Trudnych Małżeństw w Krakowie: potrzebują rozmowy, przekierowania, chcą uczestniczyć w spotkaniach, prosimy o kontakt mailowy, pisząc na adres faustinum.sychar1@gmail.com


Zapraszamy