Ognisko w Krakowie – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Sanktuarium
Spotkania rozpoczynają się Mszą św. z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w każdą drugą sobotę miesiąca o godz 17:00 w kaplicy s. Faustyny w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Marcin Ciunel.
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach >>>
Codziennie o godz. 20.30 odmawiany jest Różaniec św. w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w kaplicy św. Faustyny przed Łaskami słynącym Obrazem i przy grobie św. Siostry Faustyny. Modlą się siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz pielgrzymi i wszyscy obecni wierni. Różaniec św. kończy się o godz. 21.00 krótkim Apelem Maryjnym. Zgłaszanie intencji >>>
Kronika

Sprawozdanie z sierpniowego spotkania krakowskiego Ogniska WTM Sychar

W sierpniu spotkanie krakowskiego Ogniska WTM Sychar odbyło się  13.08.2022

O godz. 17.00 uczestniczyliśmy we Mszy św. w intencji małżeństw w kryzysie, sprawowanej w klasztornej kaplicy Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Po Mszy św. spotkaliśmy się w sali budynku Faustinum na drugiej części spotkania.

Odbywało się ono w pierwszym dniu IX pielgrzymki Czcicieli Bożego Miłosierdzia, w 20 rocznicę konsekracji Bazyliki Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach i 20 rocznicę zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu.

Było to spotkanie świadectwowe.

Po przypomnieniu charyzmatu i zasad dzielenia, podzieliliśmy się swoim doświadczeniem Miłosierdzia Bożego i zawierzania osób i spraw Bożemu Miłosierdziu i świadectwami przeżywania trudności relacyjnych.

Temat Miłosierdzia Bożego i zawierzania będzie pogłębiony na jednym z jesiennych spotkań naszego Ogniska Sychar.

Dziękujemy ks. Marcinowi za sprawowaną Eucharystię, świadectwo, modlitwę i błogosławieństwo.

 W ogłoszeniach liderka  przekazała informacje o propozycji zorganizowania warsztatu z komunikacji i zachęciła do spotkania i posługi w niedzielę, w namiocie Sycharu.

Dziękujemy Wszystkim, którzy w sobotę i niedzielę dyżurowali w namiocie Sycharu przed Bazyliką. Dzięki Wam, Waszym rozmowom z pielgrzymami  informacje o naszej wspólnocie i materiały powędrowały do różnych stron Polski i świata. Oby trafiły do małżeństw potrzebujących pomocy.

Kolejne spotkanie naszego Ogniska WTM Sychar odbędzie się 10 września, tradycyjnie w drugą sobotę miesiąca.

Msza św. w intencji małżeństw w kryzysie sprawowana będzie o godz. 17.00 w kaplicy klasztornej Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, w Łagiewnikach, a po Niej druga część spotkania odbędzie się w budynku Faustinum.

Temat spotkania: Wakacyjne spotkania  z Panem Bogiem, drugim człowiekiem i z sobą- świadectwa.

Osoby, które chcą nawiązać kontakt z krakowskim Ogniskiem Wspólnoty Trudnych Małżeństw w Krakowie: potrzebują rozmowy, przekierowania, chcą uczestniczyć w spotkaniach, prosimy o kontakt mailowy, pisząc na adres faustinum.sychar1@gmail.com