Ognisko w Krakowie – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Sanktuarium
Spotkania rozpoczynają się Mszą św. z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w każdą drugą sobotę miesiąca o godz 17:00 w kaplicy s. Faustyny w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Marcin Ciunel.
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach >>>
Codziennie o godz. 20.30 odmawiany jest Różaniec św. w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w kaplicy św. Faustyny przed Łaskami słynącym Obrazem i przy grobie św. Siostry Faustyny. Modlą się siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz pielgrzymi i wszyscy obecni wierni. Różaniec św. kończy się o godz. 21.00 krótkim Apelem Maryjnym. Zgłaszanie intencji >>>
Kronika

Sprawozdanie z listopadowego spotkania krakowskiego Ogniska WTM Sychar

W listopadzie spotkanie krakowskiego Ogniska WTM Sychar odbyło się  12.11.2022

O godz. 17.00 uczestniczyliśmy we Mszy św. w intencji małżeństw w kryzysie, sprawowanej w klasztornej kaplicy Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Po Mszy św. spotkaliśmy się w sali budynku Faustinum na drugiej części spotkania.

Po wspólnej modlitwie i wprowadzeniu lidera, temat : „ Zawierzenie” przedstawił ks. Zbigniew- ojciec duchowny ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów

Poniżej przedstawiam zapamiętane myśli, przykłady biblijne zawierzenia, na które powołał się ks. Zbigniew.  :

Zawierzenie- to oprzeć się na Bogu i świadomie zgodzić się- niech się wypełni Twoja wola Panie.

Bywa, że opieramy swoje życie na: posiadaniu, władzy, pieniądzach,  zdolnościach, znajomościach, na drugim człowieku.

Opierając życie na drugim człowieku, możemy doświadczyć zawodu, bo zraniony człowiek może zawieść.

Możemy oprzeć nasze życie na Bogu z własnego wyboru( uboga wdowa z przypowieści, wrzuciła wszystko do skarbony i już nie miała innych zabezpieczeń)

Czasem opieramy nasze życie na Bogu nie z własnej woli. Ktoś nas prowadzi do takiej postawy( Prorok Eliasz prosi wdowę z Sarepty, o przygotowanie posiłku z ostatniej resztki pokarmu- nie ma już zabezpieczenia)

Abraham oparł swoje życie na Słowie Pana.

Najświętsza Maria Panna – oparła życie na Bogu. Przeszła próby. Matka rodzi Syna, który ma być królem- w stajni, musi uciekać do Egiptu,  towarzyszy na Drodze Krzyżowej, widzi Jego śmierć, ale….

W Wielką Sobotę nie ma Jej przy grobie, bo uwierzyła w to, co Jej powiedział Syn.

Czy Syn Boży znajdzie wiarę w nas, gdy powróci?

Ten, kto oprze swoje życie na Bogu jest błogosławiony ( szczęśliwy)

To przybliżenie postawy zawierzenia przez ks. Zbigniewa, poprowadziło zebranych na spotkaniu do świadectw związanych z  własnym zawierzeniem, lub kogoś bliskiego z rodziny.

Dziękujemy Ks. Zbigniewowi za udział w spotkaniu i podprowadzenie nas nauką do podjęcia decyzji o zawierzeniu własnego życia, małżeństwa, rodziny Bożemu Miłosierdziu.

Spotkanie zakończyliśmy wysłuchaniem informacji dotyczących przygotowania duchowego i organizacji Adwentowych rekolekcji dla małżeństw oraz spotkania przedświątecznego wspólnoty.

Osoby, które chcą wziąć udział w spotkaniu przedświątecznym, zgłaszają się mailowo do liderki do 30.11.

W grudniu spotykamy się na Adwentowych rekolekcjach dla małżeństw, które odbędą się w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w dniach 09, 10, 11. 12.2022.

W programie rekolekcji w sobotę 10.12 są zaplanowane miedzy innymi :

  • Od 10.30-12.30 Warsztaty o przebaczeniu dla małżeństw
    (Dom Duszpasterski)
  • Od 15.30-16.50  Spotkanie dla małżeństw w kryzysie
    (Dom Duszpasterski)

! Msza św. w naszej intencji, w kaplicy klasztornej Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia odbędzie się normalnie o 17.00

Rekolekcje są otwarte dla Wszystkich zainteresowanych tematem.

Przyprowadźmy swoich przyjaciół i znajomych.

Szczegóły na plakacie.

Osoby, które chcą nawiązać kontakt z krakowskim Ogniskiem Wspólnoty Trudnych Małżeństw w Krakowie: potrzebują rozmowy, przekierowania, chcą uczestniczyć w spotkaniach, prosimy o kontakt mailowy, pisząc na adres faustinum.sychar1@gmail.com

Zapraszamy