Ognisko w Krakowie – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Sanktuarium
Spotkania rozpoczynają się Mszą św. z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w każdą drugą sobotę miesiąca o godz 17:00 w kaplicy s. Faustyny w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Marcin Ciunel.
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach >>>
Codziennie o godz. 20.30 odmawiany jest Różaniec św. w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w kaplicy św. Faustyny przed Łaskami słynącym Obrazem i przy grobie św. Siostry Faustyny. Modlą się siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz pielgrzymi i wszyscy obecni wierni. Różaniec św. kończy się o godz. 21.00 krótkim Apelem Maryjnym. Zgłaszanie intencji >>>
Kronika

Sprawozdanie ze spotkania krakowskiego Ogniska WTM Sychar

W lutym spotkanie krakowskiego Ogniska WTM Sychar odbyło się  11.02.2023

O godz. 17.00 uczestniczyliśmy we Mszy św. w intencji małżeństw w kryzysie, sprawowanej w klasztornej kaplicy Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Bardzo dziękujemy Ks. Marcinowi za Eucharystię i homilię, która była przybliżeniem Słowa Bożego i wprowadzeniem w tematyczną część spotkania.

Po Mszy św. spotkaliśmy się w sali budynku Faustinum na drugiej części spotkania.

Po wspólnej modlitwie i przedstawieniu planu spotkania, moderatorka Mariola wprowadziła uczestników w temat spotkania poświęcony Kerygmatowi.

Następnie, w grupach podzieliliśmy się własnymi refleksjami, świadectwami związanymi z tematem i przeżywaniem kryzysu małżeńskiego.

Bardzo dziękujemy Marioli za przygotowanie i poprowadzenie części tematycznej spotkania.

W ogłoszeniach przedstawiono najbliższe propozycje warsztatowe( w wolności) do wykorzystania.

Spotkanie zakończyliśmy wspólną modlitwą i wprowadzeniem w niedzielną Ewangelię opracowaniem CFD Salwatorianów „ Ewangelia na niedzielę”.

Dziękujemy Wszystkim zaangażowanym w posługę na Mszy św. i na części tematycznej spotkania oraz za świadectwa uczestniczącym w spotkaniu.

„W każdej chwili, w ciągu tego roku posługi krakowskiego Sycharu dla potrzebujących, każdy z Was może przekazać swoje potrzeby, propozycje działań, swoją konkretną formę wsparcia, posługi, osobistego zaangażowania się w działania Sycharu zgłaszając propozycje drogą mailową- faustinum.sychar1@gmail.com

W krakowskim Ognisku WTM Sychar będzie się działo tyle i takie inicjatywy, które znajdą oprócz zgłoszonych i zaakceptowanych pomysłów, osoby chętne do ich przygotowania i poprowadzenia.

Bardzo zachęcam do fizycznego udziału w spotkaniach, uruchamiania swojej aktywności, posługi na Mszach św., spotkaniach, rekolekcjach i innych działaniach Sycharu. Dając coś z siebie, otrzymujemy pomnożone łaski od Pana( jak w przypowieści o talentach). We wspólnych działaniach z ludźmi i dla ludzi, tworzą się więzi, a na nich prawdziwa, mocna wspólnota”.

W marcu, nie będzie comiesięcznego spotkania Ogniska WTM Sychar.

 Za to, w dniach od 10.03 – 12.03 odbędą się Rekolekcje Wielkopostne dla naszego Ogniska WTM Sychar. Informacja o szczegółach rekolekcji zostanie zamieszczona na stronie krakowskiego Ogniska WTM Sychar.

Osoby, które chcą nawiązać kontakt z krakowskim Ogniskiem Wspólnoty Trudnych Małżeństw w Krakowie: potrzebują rozmowy, przekierowania, chcą uczestniczyć w spotkaniach, prosimy o kontakt mailowy, pisząc na adres faustinum.sychar1@gmail.com

Zapraszamy