Ognisko w Krakowie – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Sanktuarium
Spotkania rozpoczynają się Mszą św. z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w każdą drugą sobotę miesiąca o godz 17:00 w kaplicy s. Faustyny w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Marcin Ciunel.
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach >>>
Codziennie o godz. 20.30 odmawiany jest Różaniec św. w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w kaplicy św. Faustyny przed Łaskami słynącym Obrazem i przy grobie św. Siostry Faustyny. Modlą się siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz pielgrzymi i wszyscy obecni wierni. Różaniec św. kończy się o godz. 21.00 krótkim Apelem Maryjnym. Zgłaszanie intencji >>>
Kronika

Sprawozdanie ze spotkania krakowskiego Ogniska WTM Sychar

W sobotę, 08.07.2023, odbyło się spotkanie krakowskiego Ogniska WTM Sychar.

W kaplicy klasztornej Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia o godz. 17.00 została odprawiona Msza św. w intencji małżeństw przeżywających trudności, kryzysy.

Po Mszy św. w sali Faustinum odbyła się druga część spotkania- świadectwowa.

Po przedstawieniu charyzmatu i zasad dzielenia( głównie dla nowych osób, które przyszły na spotkania), w małych grupkach podzieliliśmy się swoimi refleksjami:

 „Co było/ jest spoiwem w naszym sakramentalnym małżeństwie?”

Nowe osoby na tyle, na ile mogły/ chciały włączyły się w dzielenie.

W podsumowaniu zebraliśmy uwagi ze wszystkich grup. W małżeństwie spoiwem są: uczucia, dzieci, materialne i bytowe decyzje, psychologiczne aspekty, wiara. Pojawiły się też smutne wnioski: małej świadomości i niewykorzystanej relacji z Panem Jezusem na etapie narzeczeństwa i w sakramentalnym małżeństwie. Opieranie się tylko na swojej sile jest niewystarczające, a w sytuacjach trudnych prowadzi do łatwiejszego ulegania pokusom, które dzielą i niszczą małżeńską jedność.

Po przedstawieniu bieżących ogłoszeń, spotkanie zakończyliśmy wprowadzeniem Salwatorianów w Ewangelię na niedzielę.

W spotkaniu wziął udział ks. Marcin. Dziękujemy za Eucharystię, homilię i błogosławieństwo.

Kolejne spotkanie krakowskiego Ogniska WTM Sychar odbędzie się 12.08.23.

Będzie to również spotkanie świadectwowe.

Osoby, które chcą nawiązać kontakt z krakowskim Ogniskiem Wspólnoty Trudnych Małżeństw w Krakowie: potrzebują rozmowy, przekierowania, chcą uczestniczyć w spotkaniach, prosimy o kontakt mailowy, pisząc na adres faustinum.sychar1@gmail.com

Zapraszamy