Ognisko w Krakowie – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Sanktuarium
Spotkania rozpoczynają się Mszą św. z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w każdą drugą sobotę miesiąca o godz 17:00 w kaplicy s. Faustyny w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Marcin Ciunel.
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach >>>
Codziennie o godz. 20.30 odmawiany jest Różaniec św. w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w kaplicy św. Faustyny przed Łaskami słynącym Obrazem i przy grobie św. Siostry Faustyny. Modlą się siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz pielgrzymi i wszyscy obecni wierni. Różaniec św. kończy się o godz. 21.00 krótkim Apelem Maryjnym. Zgłaszanie intencji >>>
Kronika

Sprawozdanie ze spotkania krakowskiego Ogniska WTM Sychar

W sobotę, 09.09.2023, odbyło się spotkanie krakowskiego Ogniska WTM Sychar.

W kaplicy klasztornej Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia o godz. 17.00 została odprawiona Msza św. w intencji małżeństw przeżywających trudności, kryzysy.

Po Mszy św. w sali Faustinum odbyła się część tematyczna spotkania, poświęcona tematowi ” Sumienie- jak z niego korzystam?”.

Wspólnie obejrzeliśmy przygotowaną na ten temat prezentację.

Po niej w krótkiej dyskusji i świadectwach odnieśliśmy się do poruszanych treści w prezentacji.

Szczególnie zatrzymało nas pytanie, co zrobić nie naruszając wolności człowieka, a widząc, że sumienie danego człowieka jest źle uformowane.

W „Ewangelii na niedzielę” Salwatorianów wywołały w nas poruszenie słowa Pana Jezusa o upomnieniu braterskim. Odebraliśmy je, jako odpowiedź na wcześniej zadane pytanie.

W ogłoszeniach pojawiły się informacje:

·         O rekolekcjach” Wybrani, choć zranieni”, które odbędą się za dwa tygodnie od 22-24.09 w Łagiewnikach

·         O zaproszeniu na Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej-17.09

·         O możliwości zadeklarowania udziału w 24 godzinnej adoracji naszego Ogniska Sychar w intencji: „O odbudowanie relacji małżeńskiej”

·         O możliwości udziału w uroczystości Beatyfikacji Rodziny Ulmów w Markowej i obejrzeniu filmu o rodzinie Ulmów w Auli Jana Pawła II w Łagiewnikach

Po przedstawieniu bieżących ogłoszeń, spotkanie zakończyliśmy wprowadzeniem Salwatorianów w Ewangelię na niedzielę i wspólną modlitwą..

Kolejne spotkanie krakowskiego Ogniska WTM Sychar odbędzie się wyjątkowo w pierwszą sobotę października, 07.10.23.

 Będzie to spotkanie tematyczne, poświęcone sytuacji dzieci w kryzysie i rozpadzie małżeństwa i rodziny, przedstawione w oparciu o liczne świadectwa i materiały.

Osoby, które chcą nawiązać kontakt z krakowskim Ogniskiem Wspólnoty Trudnych Małżeństw w Krakowie: potrzebują rozmowy, przekierowania, chcą uczestniczyć w spotkaniach, prosimy o kontakt mailowy, pisząc na adres faustinum.sychar1@gmail.com

Zapraszamy