Ognisko w Krakowie – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Sanktuarium
Spotkania rozpoczynają się Mszą św. z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w każdą drugą sobotę miesiąca o godz 17:00 w kaplicy s. Faustyny w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Marcin Ciunel.
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach >>>
Codziennie o godz. 20.30 odmawiany jest Różaniec św. w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w kaplicy św. Faustyny przed Łaskami słynącym Obrazem i przy grobie św. Siostry Faustyny. Modlą się siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz pielgrzymi i wszyscy obecni wierni. Różaniec św. kończy się o godz. 21.00 krótkim Apelem Maryjnym. Zgłaszanie intencji >>>
Kronika

Spotkanie Wspólnoty „Sychar” -14.05.2016

W wigilię święta Zesłania Ducha Świętego o godz. 17-tej uczestniczyliśmy we Mszy Św.   odprawionej w intencji małżeństw przeżywających kryzys.

Po mszy zebraliśmy się w sali Faustinum na comiesięcznym spotkaniu wspólnoty.

Na początku zostały  przypomniane: charyzmat wspólnoty , zasady obowiązujące na spotkaniu i ustalenia z organizacyjnego spotkania, które odbyło się w kwietniu.

Tematem sobotniego spotkania było:  „Rozeznawanie woli Bożej”. Uczestnicy spotkania dzielili się praktykowanymi przez siebie sposobami rozeznawania woli Bożej i zauważanymi owocami tego otwierania się na współpracę z Duchem Św.

Rozeznawanie i powierzanie trudnych decyzji Duchowi Św. zachodzi:  podczas codziennej modlitwy, uczestnictwa w Eucharystii, adoracji Najświętszego Sakramentu, poprzez kontakt ze Słowem Bożym, poprzez  posługę przewodników duchowych, rozmowy z ludźmi, którzy są w bliskiej relacji z Bogiem, poprzez obserwację poruszeń serca, doświadczanych uczuć pokoju i radości . Swoje wypowiedzi  uczestnicy  popierali konkretnymi ,wzruszającymi przykładami.

Kolejne spotkanie odbędzie się tradycyjnie w drugą sobotę miesiąca -11 czerwca mszą o godz. 17  w Kaplicy Świętej Siostry Faustyny w Łagiewnikach.