Ognisko w Krakowie – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Sanktuarium
Spotkania rozpoczynają się Mszą św. z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w każdą drugą sobotę miesiąca o godz 17:00 w kaplicy s. Faustyny w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Marcin Ciunel.
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach >>>
Codziennie o godz. 20.30 odmawiany jest Różaniec św. w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w kaplicy św. Faustyny przed Łaskami słynącym Obrazem i przy grobie św. Siostry Faustyny. Modlą się siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz pielgrzymi i wszyscy obecni wierni. Różaniec św. kończy się o godz. 21.00 krótkim Apelem Maryjnym. Zgłaszanie intencji >>>
Kronika

Spotkanie Ogniska krakowskiego Wspólnoty Sychar  odbyło się jak zwykle w 2 sobotę miesiąca , tym razem 11 czerwca.  Rozpoczęła je msza św. w Kaplicy św. Faustyny o godz. 17.00, po której przeszliśmy do sali w Domu Faustinum gdzie odbyło się spotkanie.

Na początku zabrał głos o. Piotr Blajerowski opiekun Ogniska, który zawiadomił o rezygnacji z pełnienie tej funkcji z racji wyjazdu na inną placówkę.  W związku z tym do czasu mianowania kolejnego opiekuna, funkcję ta sprawuje o. Andrzej Migacz opiekun diecezjalny Sycharu w Archidiecezji Krakowskiej.

Na spotkaniu był poruszony temat Adhortacji Amoris Laetitia. Omówiliśmy te fragmenty , które dotyczą kryzysu małżeńskiego, znaczenia przysięgi małżeńskiej oraz  wartości sakramentu małżeńskiego. Poruszony też był temat różnych interpretacji niektórych fragmentów tej adhortacji. Na koniec został przeczytany list Rady Wpólnoty Sychar  do sycharowiczów. Treść tego listu można znaleźć  pod linkiem http://sychar.org/pismo/rada/to-co-wystawia-wasza-wiare-na-probe-rodzi-wytrwalosc-Jk1-3-list-do-sycharkow.pdf  Spotkanie zakończyła wspólna modlitwa. Następne spotkanie 9 lipca 2016.