Ognisko w Krakowie – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Sanktuarium
Spotkania rozpoczynają się Mszą św. z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w każdą drugą sobotę miesiąca o godz 17:00 w kaplicy s. Faustyny w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Marcin Ciunel.
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach >>>
Codziennie o godz. 20.30 odmawiany jest Różaniec św. w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w kaplicy św. Faustyny przed Łaskami słynącym Obrazem i przy grobie św. Siostry Faustyny. Modlą się siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz pielgrzymi i wszyscy obecni wierni. Różaniec św. kończy się o godz. 21.00 krótkim Apelem Maryjnym. Zgłaszanie intencji >>>
Kronika

Spotkanie krakowskiego  Ogniska WTM Sychar – 13.05.2017

W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach 13.05.2017 odbyło się comiesięczne spotkanie krakowskiego Ogniska WTM Sychar. O godz. 17.00 w Kaplicy Świętej Siostry Faustyny uczestniczyliśmy we Mszy Św. sprawowanej przez o Marcina w intencji małżeństw przeżywających kryzys.

Po mszy odbyła się druga część spotkania. Rozpoczęliśmy go wspólną  modlitwą do Ducha Św. o Jego obecność i prowadzenie nas podczas spotkania.

W spotkaniu uczestniczyło 30 osób, w tym 7 osób po raz pierwszy. Pięć z nich skorzystało z „ Dyżuru Sycharowskiego” przed Mszą św. Wszyscy przedstawili swoją sytuację kryzysu. Otrzymali potrzebne kontakty zgodnie z wypowiedzianymi potrzebami.

W głównej części spotkania wysłuchaliśmy świadectwa małżonków z Tarnowa o czasie wychodzenia z kryzysu. W ich przypadku początkiem zmagań z trudnościami była ciężka choroba męża.  Niecodzienne w tym świadectwie było odniesienie się do roli jaką na drodze uzdrowienia relacji odegrała ich nastoletnia córcia. Szczególnego znaczenia nabrały tu słowa  „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do nich bowiem należy królestwo Boże” (Mk 10, 14) oraz „Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego” (Mt, 18, 3).  W  ich świadectwie z całą mocą wybrzmiała prawda, że kryzys nie jest czymś co było i nigdy nie wróci. Nad relacjami musimy pracować nieustannie. Każdy dzień to okazja do stawania się lepszym małżonkiem, lepszym rodzicem, lepszym człowiekiem.

Dziękujemy za świadectwo. które wzmacnia nadzieję, zachęca do trwania w wierności przysiędze małżeńskiej i pracy nad sobą.

Kolejne spotkanie krakowskiego Ogniska Sychar  odbędzie się tradycyjnie w drugą sobotę miesiąca-10.06.2017. Rozpoczniemy go Mszą Św. o godz. 17.00  w Kaplicy Świętej Siostry Faustyny w Łagiewnikach.

Po mszy spotkanie w sali „Faustinum”.

Główny temat spotkania: Jak chronić dzieci we własnym kryzysie małżeńskim?

Przedstawi go p. Ewa Stańczak- Maryniak- psychoterapeuta z Kliniki Małżeńskiej.

Po prelekcji będzie możliwość zadawania pytań.

Przed mszą, od 16.00 do 16.50 działa„ Dyżur Sycharowski” dla potrzebujących indywidualnej rozmowy, porady ( szczególnie dla osób, które pierwszy raz przychodzą na spotkanie naszego ogniska). Wejście przez recepcję. Można umówić się pisząc na adres mailowy faustinum.sychar1@gmail.com Zapraszamy.