Ognisko w Krakowie – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Sanktuarium
Spotkania rozpoczynają się Mszą św. z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w każdą drugą sobotę miesiąca o godz 17:00 w kaplicy s. Faustyny w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Marcin Ciunel.
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach >>>
Codziennie o godz. 20.30 odmawiany jest Różaniec św. w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w kaplicy św. Faustyny przed Łaskami słynącym Obrazem i przy grobie św. Siostry Faustyny. Modlą się siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz pielgrzymi i wszyscy obecni wierni. Różaniec św. kończy się o godz. 21.00 krótkim Apelem Maryjnym. Zgłaszanie intencji >>>
Kronika

Spotkanie krakowskiego  Ogniska WTM Sychar – 10.06.2017

W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach 10.06.2017 odbyło się comiesięczne spotkanie krakowskiego Ogniska WTM Sychar. O godz. 17.00 w Kaplicy Świętej Siostry Faustyny uczestniczyliśmy we Mszy Św. sprawowanej przez o Marcina w intencji małżeństw przeżywających kryzys.

O. Marcin w kazaniu- na motywach ewangelii o „wdowim groszu” zwrócił uwagę na słowa Jezusa „ta zaś z niedostatku swego wrzuciła wszystko, co miała na utrzymanie”. Ona „puściła” ten ostatni grosz = całkowicie zawierzyła siebie , swój dalszy los Bogu.

Czy ja potrafię tak zawierzyć, puścić ster swojego życia, oddając go bez reszty Bogu?

Co mnie najbardziej powstrzymuje od oddania się w ręce Boga? Co jest mają największą wartością, moim szczęściem ? Praca, pieniądze, dobra żona, wykształcone dzieci, uznanie wśród ludzi ,…Czy potrafię  moje szczęście powierzyć Bogu ?

Po mszy odbyła się druga część spotkania. W spotkaniu uczestniczył o Jacek. Rozpoczęliśmy go wspólną  modlitwą do Ducha Św. o Jego obecność i prowadzenie nas podczas spotkania.

W spotkaniu uczestniczyło 27 osób, w tym 10 osób po raz pierwszy. Pięć z nich skorzystało z „ Dyżuru Sycharowskiego” przed Mszą św. Wszyscy przedstawili swoją sytuację kryzysu.

Z przyczyn rodzinnych nie dotarła na spotkanie  p. Ewa Stańczak- Maryniak- psychoterapeuta z Kliniki Małżeńskiej. Spotkanie z nią zostało przesunięte na 08.07, czyli najbliższe lipcowe spotkanie naszego ogniska.

Osoby obecne na spotkaniu przedstawiły swoje świadectwa zranień i ochrony dzieci przed skutkami własnego kryzysu.

Podsumował ten temat o Jacek, dzieląc się swoimi uwagami. Oto one:

Kryzys małżeński dotyka zawsze całą rodzinę( w tym dzieci w każdym wieku).  Nie jesteśmy w stanie ochronić  dzieci przed przeżywaniem naszego kryzysu  i jego skutków. Nawet jeśli dzieci  nie wszystko rozumieją , to doskonale wyczuwają  sytuację.  Manifestują niezgodę na tą sytuację w różnoraki sposób np. zwracając uwagę na siebie  w różny sposób ( np. poprzez choroby).

W kryzysie należy chronić dzieci przed poczuciem winy. To jest to, co możemy w tej sytuacji i powinniśmy zrobić, podjąć. Nie należy „wciągać” dzieci w rozgrywki pomiędzy rodzicami, ani w żaden sposób ich wykorzystywać dla swoich celów. Dzieciom nie należy pokazywać małżonka w złym świetle. Każde dziecko – bez względu na płeć – potrzebuje obojga rodziców.

Miłość to nie tylko szacunek, to krzyż, odrzucenie, wyśmianie, pogarda, ..

Krzyż to trwanie przy swoich wartościach i ich obrona, konsekwentne dawanie swoim   życiem  świadectwa  wierności tym wartościom. Nawet jeśli dzieci  w danym momencie tego nie rozumieją, nie akceptują.

Ciekawe jak ten temat przedstawi w lipcu pani Ewa?

Kolejne spotkanie krakowskiego Ogniska Sychar  odbędzie się tradycyjnie w drugą sobotę miesiąca-08.07.2017. Rozpoczniemy go Mszą Św. o godz. 17.00  w Kaplicy Świętej Siostry Faustyny w Łagiewnikach.

Po mszy spotkanie w sali „Faustinum”.

Główny temat spotkania( przesunięty z czerwca): Jak chronić dzieci we własnym kryzysie małżeńskim?

Przedstawi go p. Ewa Stańczak- Maryniak- psychoterapeuta z Kliniki Małżeńskiej.

Po prelekcji będzie możliwość zadawania pytań.

Przed mszą, od 16.00 do 16.50 działa„ Dyżur Sycharowski” dla potrzebujących indywidualnej rozmowy, porady ( szczególnie dla osób, które pierwszy raz przychodzą na spotkanie naszego ogniska). Wejście przez recepcję. Można umówić się pisząc na adres mailowy faustinum.sychar1@gmail.com Zapraszamy.