Ognisko w Krakowie – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Sanktuarium
Spotkania rozpoczynają się Mszą św. z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w każdą drugą sobotę miesiąca o godz 17:00 w kaplicy s. Faustyny w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Marcin Ciunel.
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach >>>
Codziennie o godz. 20.30 odmawiany jest Różaniec św. w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w kaplicy św. Faustyny przed Łaskami słynącym Obrazem i przy grobie św. Siostry Faustyny. Modlą się siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz pielgrzymi i wszyscy obecni wierni. Różaniec św. kończy się o godz. 21.00 krótkim Apelem Maryjnym. Zgłaszanie intencji >>>
Kronika

„Jerycho” – świętowanie 50 lat Odnowy Charyzmatycznej w Kościele

Od  08.06.2017 do 14.06.2017, po raz piąty w Krakowie, odbywała się modlitewna inicjatywa pod nazwą „Jerycho”. W tym roku wydarzenie było związane ze świętowaniem 50 lat Odnowy Charyzmatycznej w Kościele.

Wydarzeniu przewodniczył bp Grzegorz Ryś.

Modliliśmy się o odnowienie i pomnożenie darów Ducha Świętego w Kościele Krakowskim, o umocnienie jego jedności i gorliwości misyjnej. Modlitwy odbywały się w kościele Matki Bożej od Wykupu Niewolników (ul. św. Jana 7). W wydarzeniu brały udział parafie, seminaria, zgromadzenia, wspólnoty.

Krakowskie Ognisko Sychar przygotowało oprawę liturgiczną Mszy Św. i adoracji na zakończenie modlitw- 14.06, w kościele Matki Bożej od Wykupu Niewolników. Zarówno w Modlitwie Wiernych jak i w dziękczynieniu i uwielbieniu podczas adoracji Najświętszego Sakramentu uczestnicy usłyszeli wiele słów związanych z  charyzmatem  wspólnoty Sychar.

Po mszy w procesji  Pan Jezus został przeniesiony wokół Rynku pod Bazylikę Mariacką.

Uwielbienie poprowadził bp Grzegorz Ryś. Uczestniczyli w nim: zgromadzeni wierni, zespoły, chór i soliści, a także tancerze tworzący wspólnie z nimi niezwykłe widowisko. W tej grupie byliśmy również my, grupka osób z krakowskiego Ogniska Sychar.