Ognisko w Krakowie – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Sanktuarium
Spotkania rozpoczynają się Mszą św. z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w każdą drugą sobotę miesiąca o godz 17:00 w kaplicy s. Faustyny w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Marcin Ciunel.
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach >>>
Codziennie o godz. 20.30 odmawiany jest Różaniec św. w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w kaplicy św. Faustyny przed Łaskami słynącym Obrazem i przy grobie św. Siostry Faustyny. Modlą się siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz pielgrzymi i wszyscy obecni wierni. Różaniec św. kończy się o godz. 21.00 krótkim Apelem Maryjnym. Zgłaszanie intencji >>>
Kronika

Po IV Ogólnopolskiej Pielgrzymce Czcicieli Bożego Miłosierdzia

W strugach deszczu ( przez znaczną część dyżuru) 20.08.2017 prezentowaliśmy wspólnotę Sychar, jako dzieło miłosierdzia działające przy Sanktuariom Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Była to okazja dla odwiedzających nasz namiot, żeby  bliżej poznać naszą wspólnotę, uzyskać materiały o Sycharze i porozmawiać.

Refleksje po dyżurze:

  • Informacje trafiły do wielu osób, które przeżywają właśnie kryzys małżeński, lub w ich otoczeniu ktoś przeżywa kryzys( „ o to coś dla mnie.., „szukam pomocy, bo…, przekażę mojemu synowi, znajomym…”
  • Sychar jest coraz bardziej rozpoznawany, poszukiwany i kojarzony z pomocą w kryzysie małżeńskim( plakaty w parafii, ulotki w kościołach)
  • Mamy wielu entuzjastów naszej działalności, co usłyszeliśmy w rozmowach,
  • Osoby duchowne i świeccy pomagający  ludziom oraz posługujący w Sanktuarium w Łagiewnikach, prosili o więcej materiałów do przekazywania potrzebującym.
  • Jest potrzeba wychodzenia z naszą ofertą pomocy, bo tak często kryzys małżeński jest ukrywany, nie leczony, a potrzebujący pomocy, nie wiedzą, gdzie jej szukać.
  • Wszystkie przygotowane materiały poszły do ludzi, oby były pomocą i dobrym ukierunkowaniem działań w kryzysie małżeńskim.

Wszystkim osobom z naszego Ogniska, które  zaangażowały się w organizację, dyżurowanie i rozmowy z odwiedzającymi nasz namiot sycharowski serdecznie dziękuję. Za rok, zapraszam większą grupę Sycharowiczów do dyżurowania w naszym namiocie.

 

Anna Matwijko- lider Ogniska WTM Sychar w Krakowie.