Ognisko w Krakowie – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Sanktuarium
Spotkania rozpoczynają się Mszą św. z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w każdą drugą sobotę miesiąca o godz 17:00 w kaplicy s. Faustyny w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Marcin Ciunel.
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach >>>
Codziennie o godz. 20.30 odmawiany jest Różaniec św. w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w kaplicy św. Faustyny przed Łaskami słynącym Obrazem i przy grobie św. Siostry Faustyny. Modlą się siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz pielgrzymi i wszyscy obecni wierni. Różaniec św. kończy się o godz. 21.00 krótkim Apelem Maryjnym. Zgłaszanie intencji >>>
Kronika

Wspólnota Trudnych Małżeństw Sychar została zaproszona do udziału  w jubileuszowej XXV Pielgrzymce Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej, w niedzielę 10 września 2017, jako dziękczynienie za dar obecności Maryi w życiu wspólnot. To dziękczynienie wpisuje się w 100-lecie objawień w Fatimie, gdzie Matka Boża wezwała do gorliwej modlitwy i nawrócenia.

Szczytem naszego pielgrzymowania będzie uroczysta Eucharystia sprawowana przez Metropolitę Krakowskiego, księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Poprzedzi ją tradycyjna Droga Krzyżowa, podczas której krocząc z Jezusem śladami Jego zwycięstwa nad grzechem i śmiercią oddamy Bogu małżeństwa i rodziny całej naszej Archidiecezji.

Przedstawiciel naszej wspólnoty poprowadzi rozważania Stacji V Drogi Krzyżowej.

Program pielgrzymki:

Godz. 8.00- wyjście z klasztoru na Drogę Krzyżową

Godz. 9.00- Droga Krzyżowa ( od Piłata)

Godz.11.00- Msza św. sprawowana przez Metropolitę Krakowskiego, księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Na zakończenie Mszy św. błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.

Zapraszamy do licznego udziału w tej pielgrzymce. Zabierzcie dzieci. Nasze małżeństwa i rodziny bardzo potrzebują Bożego błogosławieństwa, orędownictwa i opieki Matki Bożej. Przedstawmy i zawierzmy  Matce Bożej Kalwaryjskiej  nasze małżeństwa, naszych małżonków, nasze rodziny i nas samych, prosząc o wstawiennictwo u Jej Syna, który wszystko może.

Zaproszenie skierował do naszej wspólnoty ks. dr Paweł Gałuszka- Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitarnej w Krakowie.