Ognisko w Krakowie – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Sanktuarium
Spotkania rozpoczynają się Mszą św. z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w każdą drugą sobotę miesiąca o godz 17:00 w kaplicy s. Faustyny w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Marcin Ciunel.
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach >>>
Codziennie o godz. 20.30 odmawiany jest Różaniec św. w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w kaplicy św. Faustyny przed Łaskami słynącym Obrazem i przy grobie św. Siostry Faustyny. Modlą się siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz pielgrzymi i wszyscy obecni wierni. Różaniec św. kończy się o godz. 21.00 krótkim Apelem Maryjnym. Zgłaszanie intencji >>>
Kronika

Spotkanie krakowskiego  Ogniska WTM Sychar – 09.09.2017

W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach 09.09.2017 odbyło się comiesięczne spotkanie krakowskiego Ogniska WTM Sychar. O godz. 17.00 w Kaplicy Świętej Siostry Faustyny uczestniczyliśmy we Mszy Św. sprawowanej w intencji małżeństw przeżywających kryzys. Myśl z wygłoszonej homilii: „ Syn człowieczy jest Panem szabatu”- nie bójmy się tego, że Jezus Chrystus jest naszym Panem. On nie zagraża człowiekowi. On jest po naszej stronie”

Po mszy odbyła się druga część spotkania. Rozpoczęliśmy go wspólną  modlitwą( śpiewem) do Ducha Św. o Jego obecność i prowadzenie nas podczas spotkania.

Został przedstawiony charyzmat Sycharu: Każde trudne , sakramentalne małżeństwo jest do uratowania. Współpracując aktywnie z Jezusem Chrystusem- Bogiem, w każdej sytuacji, nawet po ludzku beznadziejnej, możliwe jest odrodzenie małżeństwa. Dla Boga bowiem nie ma rzeczy niemożliwych.

Zostały przedstawione zadania wspólnoty, zasady obowiązujące na spotkaniach, oraz różne oferty wspierania się i wspólnej rekreacji członków Ogniska poza spotkaniami.

W spotkaniu uczestniczyło 30 osób, w tym 10 osób po raz pierwszy. Trzy z nich skorzystały z „ Dyżuru Sycharowskiego” przed Mszą św. Wszyscy obecni w skrócie przedstawili swoją „ drogę” w kryzysie małżeńskim. Osoby nowe otrzymały: materiały o Sycharze, potrzebne adresy mailowe do korzystania z różnych form działalności Ogniska.

Główny temat spotkania „ Droga w kryzysie małżeńskim” został poprowadzony w oparciu o prezentację multimedialną połączoną z krótkimi świadectwami i dyskusją wywołaną treściami z prezentacji.

W trakcie prezentacji Łukasz zwrócił uwagę na potrzebę przygotowania Sycharowiczów do logicznego argumentowania naszych wyborów, które byłoby przeciwstawieniem się mentalności rozwodowej, z którą spotykamy się w otaczającym świecie.

Wnioski z tej prezentacji:

Mimo, że dla naszych kryzysów nie ma jakiegoś algorytmu, to odnaleźliśmy wspólne  etapy, uczucia, myśli i potrzebne działania prowadzące do uzdrowienia wewnętrznego. Są to: oparcie się o wspólnotę, zobaczenie własnego udziału w kryzysie, wejście na drogę osobistego rozwoju, przebaczenie- jako połączenie własnej decyzji i łaski Bożej i najważniejsze, prawdziwe nawrócenie się do Boga.

Bóg zapewnia:  Jr 29,11-13

29 11 Jestem bowiem świadomy zamiarów, jakie zamyślam co do was – wyrocznia Pana – zamiarów pełnych pokoju, a nie zguby, by zapewnić wam przyszłość, jakiej oczekujecie. 12 Będziecie Mnie wzywać, zanosząc do Mnie swe modlitwy, a Ja was wysłucham. 13 Będziecie Mnie szukać i znajdziecie Mnie, albowiem będziecie Mnie szukać z całego serca.

 

Dziękuję Wszystkim, którzy zaangażowali się w liturgię Mszy Św, Koronkę do miłosierdzia Bożego i przygotowanie spotkania.

Kolejne spotkanie krakowskiego Ogniska Sychar  odbędzie się tradycyjnie w drugą sobotę miesiąca-14.10.2017. Rozpoczniemy go Mszą Św. o godz. 17.00  w Kaplicy Świętej Siostry Faustyny w Łagiewnikach. Po mszy spotkanie w sali „Faustinum”.

Główny temat spotkania: Przebaczenie. Przedstawi go Krystyna Sobczyk- autorka książki o tym samym tytule. Będzie możliwość zakupienia tej książeczki.

Przed mszą, od 16.00 do 16.50 działa„ Dyżur Sycharowski” dla potrzebujących indywidualnej rozmowy, porady ( szczególnie dla osób, które pierwszy raz przychodzą na spotkanie naszego ogniska). Wejście przez recepcję. Można umówić się pisząc na adres mailowy faustinum.sychar1@gmail.com Zapraszamy.