Ognisko w Krakowie – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Sanktuarium
Spotkania rozpoczynają się Mszą św. z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w każdą drugą sobotę miesiąca o godz 17:00 w kaplicy s. Faustyny w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Marcin Ciunel.
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach >>>
Codziennie o godz. 20.30 odmawiany jest Różaniec św. w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w kaplicy św. Faustyny przed Łaskami słynącym Obrazem i przy grobie św. Siostry Faustyny. Modlą się siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz pielgrzymi i wszyscy obecni wierni. Różaniec św. kończy się o godz. 21.00 krótkim Apelem Maryjnym. Zgłaszanie intencji >>>
Kronika

Wigilia krakowskiego Ogniska WTM Sychar

Nasza Wigilia odbyła się 15.12 w Restauracji Domu Św. Siostry Faustyny.

Wzięło w niej udział, razem z dziećmi  29 osób.

Od strony duchowej przewodniczył Wigilii diakon Piotr.

Było Słowo Boże, wspólna modlitwa, błogosławieństwo i życzenia z przełamaniem się opłatkiem.

Sala pięknie, świątecznie udekorowana, choinka, sianko na stole stworzyły świąteczny klimat .

Po ciepłym posiłku, przy luźnych rozmowach kosztowaliśmy zrobione przez osoby z naszego ogniska sałatki i ciasta. Był domowy chleb upieczony  przez Anię, sałatki: Joli, Marty i Ani, pyszne serniki Agaty i Ani i wigilijne ciasto Agaty. Na deser: dużo owoców, pyszne herbaty i kawa, która „przyszła w samą porę”.

W tej miłej atmosferze pojawiły się kolędy. Przyciągnęły one do nas dzieci, które  korzystały z całej przestrzeni restauracji, bo  byliśmy w niej tylko my.

Pod koniec spotkania, Dana, wspaniała gospodyni naszego Ogniska i tego spotkania poddała pomysł wypowiedzenia  życzeń dla naszego Ogniska na kolejny rok.

Życzenia były różne: sala do spotkań, opiekun duchowy, rozważanie Słowa Bożego, nowe osoby do pracy w ognisku,  wspólne „grille w Wieliczce”, ćwiczenia…….

O 20.00 zakończyliśmy nasze miłe spotkanie.

Bardzo dziękujemy diakonowi Piotrowi  za posługę, życzenia i rozmowy.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Wigilii, stworzyli miłą, życzliwa atmosferę bardzo dziękujemy.