Ognisko w Krakowie – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Sanktuarium
Spotkania rozpoczynają się Mszą św. z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w każdą drugą sobotę miesiąca o godz 17:00 w kaplicy s. Faustyny w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Marcin Ciunel.
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach >>>
Codziennie o godz. 20.30 odmawiany jest Różaniec św. w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w kaplicy św. Faustyny przed Łaskami słynącym Obrazem i przy grobie św. Siostry Faustyny. Modlą się siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz pielgrzymi i wszyscy obecni wierni. Różaniec św. kończy się o godz. 21.00 krótkim Apelem Maryjnym. Zgłaszanie intencji >>>
Kronika

Spotkanie krakowskiego Ogniska WTM Sychar- 10.02.2018

W lutowym spotkaniu krakowskiego Ogniska Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR wzięło udział 21 osób, w tym 8 po raz pierwszy. Z dyżuru przed spotkaniem skorzystały dwa małżeństwa i jedna osoba w kryzysie relacji.

Podczas Mszy Świętej, w kaplicy klasztornej odprawionej w intencji małżeństw przeżywających kryzys, w czytaniu  z Pierwszej Księgi Królewskiej padły słowa:                    „Jeroboam pomyślał sobie tak”. To  „domyślanie się”, które jest „rakiem relacji” zakończyło się podziałem ludu i grzechem Izraela. Antidotum na domysły jest uważne słuchanie. W Ewangelii usłyszeliśmy, że Chrystus tym, którzy przyszli do Niego, dał nie tylko Słowa, ale także chleb i rybę. To trwanie przy Panu zapewnia zaspokojenie każdego głodu, także głodu relacji.

Po Mszy świętej spotkaliśmy się w sali „Faustinum”. Na początku, po modlitwie prowadzonej przez o. Andrzeja Migacza, przypomniany został charyzmat naszej wspólnoty, zasady wypowiadania się i plan spotkania.

W pierwszej części każdy z uczestników dostał możliwość powiedzenia paru słów o swojej sytuacji kryzysu i wysłuchania świadectwa pozostałych.

W drugiej o. Andrzej wystąpił z tematem „Jak pogłębiać swoje życie duchowe w oparciu o duchowość ignacjańską?” przedstawiając m.in. różne warianty,  w których można odbywać cykl formacji, oraz gdzie szukać informacji o terminach np. na stronie internetowej „Domu Rekolekcyjnego Górka”- o. Jezuitów w Zakopanem.

 Dziękujemy o Andrzejowi Migaczowi za przybliżenie tematu pogłębiania życia duchowego z wykorzystaniem duchowości ignacjańskiej.

Dziękujemy Ani Z. za poprowadzenie całego spotkania i sprawozdanie.

Dziękujemy Wszystkim obecnym i zaangażowanym w liturgię Mszy św. oraz w organizację spotkania.

Kolejne spotkanie krakowskiego Ogniska WTM Sychar odbędzie się tradycyjnie w drugą sobotę miesiąca, 10.03.2018. Rozpoczniemy go Mszą Św. o godz. 17.00  w kaplicy klasztornej  Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Po Mszy odbędzie się spotkanie tematyczne. Miejsce spotkania i dyżuru zostanie podane w zapowiedzi spotkania.

Główny temat spotkania: „O przygotowaniu do świąt paschalnych

Temat przedstawi ks. Jacek Pawłowski

        Przed mszą, od 16.00 do 16.50 można skorzystać z „ Dyżuru Sycharowskiego” dla osób potrzebujących indywidualnej rozmowy, porady ( szczególnie dla tych osób, które pierwszy raz przychodzą na spotkanie naszego ogniska. Można umówić się pisząc na adres mailowy faustinum.sychar1@gmail.com

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych tematem.

                                                                                                            Zapraszamy.