Ognisko w Krakowie – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Sanktuarium
Spotkania rozpoczynają się Mszą św. z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w każdą drugą sobotę miesiąca o godz 17:00 w kaplicy s. Faustyny w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Marcin Ciunel.
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach >>>
Codziennie o godz. 20.30 odmawiany jest Różaniec św. w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w kaplicy św. Faustyny przed Łaskami słynącym Obrazem i przy grobie św. Siostry Faustyny. Modlą się siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz pielgrzymi i wszyscy obecni wierni. Różaniec św. kończy się o godz. 21.00 krótkim Apelem Maryjnym. Zgłaszanie intencji >>>
Kronika

Lipiec 2018-Spotkanie krakowskiego  Ogniska WTM  Sychar

        W sobotę, 14.07.2018 o godz. 17.00 uczestniczyliśmy we Mszy Św. w kaplicy klasztornej  Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, sprawowanej przez ks. Marcina w intencji małżeństw przeżywających kryzys.

Poniżej refleksje i zapamiętane myśli z homilii ks. Marcina przesłane przez Marzenę i Jolę:

„Te słowa z dzisiejszej Ewangelii wywołują drżenie w sercu. Jak podążamy za Jezusem, to te słowa z dzisiejszej Ewangelii są o nas. Jeśli Jezusa prześladowali to i mnie spotkają prześladowania, jeśli Jezus po ludzku przegrał, to i mnie może to samo spotkać. Jeśli Jezus wypełniając wolę Ojca oddał swoje życie, to samo może i mnie się zdarzyć.

Lecz Jezus mówi, żebyśmy się nie martwili, bo mimo trudnych doświadczeń jesteśmy cały czas w rękach kochającego nas Ojca, który się o nas troszczy i który się nami interesuje, interesuje się tym co się dzieje w naszych rodzinach, w naszym małżeństwie, jakie stopnie w szkole mają nasze dzieci. Wie nawet ile mamy włosów na głowie. Dla którego jesteśmy bardzo ważni.

Dlatego nie bójmy się świadczyć o naszej wierze i miłości do Jezusa, niech lęk nam nie uniemożliwia świadectwa.”

„Wystarczy, jeśli uczeń będzie jak jego nauczyciel, a sługa – jak jego Pan.
Pytanie do każdego z nas:
Czy chcesz być jak  Chrystus? Czy chcesz iść za  Panem, za  Tym, który był przez ludzi niezrozumiany, odrzucany, wyszydzany, wzgardzony i ukrzyżowany, bo świat Go nie  zrozumiał, Jego  nauki, Jego miłości, Jego dobroci.
Czy za takim Panem chcesz dzisiaj iść?
Czy jesteś gotowy na  wyrzeczenia, ból, cierpienie, wzgardę , krzyż ……

Bóg mimo, iż kocha człowieka i troszczy się o niego, nie  chroni go od bólu , trudności, cierpienia.
Nie zabiera krzyża, ale daje mu zapewnienie, że go kocha i jest zawsze przy nim, tak jak był zawsze z Panem Jezusem, również na Drodze Krzyżowej.

Wszystkie wasze włosy  na głowie są policzone. Tak przeżywany krzyż z Bogiem- staje się wartością.

I jeszcze jedno zapewnienie – na końcu  tej drogi jest wieczne zbawienie i szczęście.”

Na koniec Mszy św. modliliśmy się w intencji małżeństw w kryzysie Koronką do Miłosierdzia Bożego i Modlitwą o odrodzenie małżeństwa.

Po Mszy Św., w Domu Św. Siostry Faustyny odbyło się spotkanie krakowskiego  Ogniska WTM Sychar. W spotkaniu wzięło udział 30 osób, w tym 6 osób przyszło na spotkanie po raz pierwszy. Siedem osób  skorzystało z „Dyżuru Sycharowskiego” przed Mszą Św. Osoby nowe otrzymały: materiały o Sycharze, informacje o dostępnych formach pomocy.

Na początku spotkania przypomniano charyzmat wspólnoty, stałe punkty spotkania, zasady dzielenia się świadectwami, i realizowane na spotkaniach cele przez odpowiedni dobór tematów.

Na tym spotkaniu wszyscy mieli możliwość przedstawienia swojego kryzysu małżeńskiego. Takie spotkanie świadectwowe okazało się bardzo potrzebne. Wiele razy osoby dziękowały poprzednikom za wypowiedziane świadectwa, refleksje, opisane postawy, zastosowane rozwiązania, w których odnajdywali światło, wskazówki dla swoich dylematów i wyborów. Wiele razy zwracano uwagę, że kryzys oprócz negatywnych skutków, zapoczątkował odnowienie autentycznej, żywej, dojrzałej relacji z Bogiem. Szukanie pomocy przyniosło nawiązanie nowych relacji z ludźmi.

W trakcie świadectw,  gdy jedne osoby mówiły o swoich potrzebach, inne wskazywały, gdzie na wyświetlanej stronie  Sycharu, pod odpowiednimi zakładkami można znaleźć potrzebne informacje: o warsztatach, rekolekcjach, konferencjach, forach modlitewnych i pomocy, linkach do konferencji.

Dziękuję Wszystkim dzielącym się świadectwami, za szczere i odważne podzielenie się bardzo trudnymi przeżyciami.

W części organizacyjnej przedstawiono różne propozycje udziału w wydarzeniach religijnych i w życiu ogniska tj.:

Piknik rodzinny pod Papieskim Oknem- 25.07,Wycieczka do Wadowic- 22.09.2018, Krakowska Piesza Pielgrzymka do Częstochowy-06-11.08, V Pielgrzymka Miłosierdzia- Łagiewniki 19.08, filmy do obejrzenia(fabularny Thelma (Norweski) i fabularyzowany biograficzny Whitney (USA)

Zachęcamy do odsłuchania konferencji Marzeny Zięby z poprzedniego spotkania- „Jak kochać współmałżonka na wzór Boga”  https://youtu.be/0bBcxUOVW4U

Wybieramy się na Krakowską Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy. Chcemy zabrać wasze intencje, które omadlamy w drodze, każdego dnia, w Modlitwie Różańcowej. Można przysłać intencje mailem faustinum.sychar1@gmail.com do 05.08.

Spotkanie zakończyliśmy tradycyjnie,  przybliżeniem  niedzielnej ewangelii w oparciu o metodę „ Lectio divina- modlitwa Słowem Bożym” Salwatorianów.

Dziękuję  wszystkim, którzy zaangażowali się w liturgię Mszy Św., Koronkę do Miłosierdzia Bożego, dyżur i przygotowanie lipcowego spotkania.

Kolejne spotkanie krakowskiego Ogniska WTM Sychar  odbędzie się tradycyjnie w drugą sobotę miesiąca-11.08.2018. Rozpoczniemy go Mszą Św. o godz. 17.00  w kaplicy klasztornej  Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Po mszy spotkanie w sali „Faustinum”.

Temat spotkania: „Jak radzimy sobie w kryzysie małżeńskim? Jakiej pomocy potrzebujemy? Co oferuje wspólnota Sychar?” świadectwa

Ze względu na udział w Krakowskiej Pieszej Pielgrzymce kilku osób obsługujących „ Sycharowski Dyżur” prosimy osoby, które chcą skorzystać z dyżuru o wcześniejsze zgłaszanie się (do04.08 )na adres mailowyfaustinum.sychar1@gmail.com

                                                                                                                                          Zapraszamy