Ognisko w Krakowie – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Sanktuarium
Spotkania rozpoczynają się Mszą św. z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w każdą drugą sobotę miesiąca o godz 17:00 w kaplicy s. Faustyny w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Marcin Ciunel.
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach >>>
Codziennie o godz. 20.30 odmawiany jest Różaniec św. w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w kaplicy św. Faustyny przed Łaskami słynącym Obrazem i przy grobie św. Siostry Faustyny. Modlą się siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz pielgrzymi i wszyscy obecni wierni. Różaniec św. kończy się o godz. 21.00 krótkim Apelem Maryjnym. Zgłaszanie intencji >>>
Kronika

Sierpień 2018- Sprawozdanie ze spotkania krakowskiego Ogniska WTM Sychar

 

W drugą sobotę miesiąca, która w sierpniu wypadła 11 -tego spotkaliśmy się na Mszy Świętej w kaplicy klasztornej Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach sprawowanej w intencji małżeństw przeżywających kryzys.

Słowo Boże dotyczyło sytuacji, w której uczniowie nie potrafili sobie poradzić z uzdrowieniem młodzieńca. Po powrocie z góry Tabor Jezusa uświadomił im, że spowodowane to było ich małą wiarą. Wystarczyło, że oddalił się na chwilę, a oni już osłabli w wierze. To przestroga dla nas byśmy starali się nieustannie być w łączności z Jezusem poprzez korzystanie z łaski  sakramentów, a wtedy nie będzie dla nas rzeczy niemożliwych.

Msza zakończyła się odmówieniem koronki do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o uzdrowienie małżeństwa.

Druga część spotkania odbyła  się w Domu Św. Siostry Faustyny. W spotkaniu wzięły udział 24 osoby, w tym trzy małżeństwa. Po odmówieniu modlitwy, przypomnieniu charyzmatu wspólnoty i zasad dzielenia się świadectwami każdy miał możliwość przedstawienia swojej sytuacji kryzysu.

Świadectwo „Jak radzimy sobie w kryzysie małżeńskim” – głównym temacie sierpniowego spotkania przedstawiła Marzena. Oparła je na afrykańskim powiedzeniu „Gdy zgubisz drogę, zabłądzisz, zastanów się wtedy skąd wyszedłeś”. Kryzys małżeński jest takim momentem, gdy jakby stajemy na rozdrożu i zastanawiamy się dokąd iść, często nie wiemy dokąd, gdyż wskutek trudnych doświadczeń tracimy orientację. Gdy dotychczasowe pewniki zawiodły, rozsypały się, zadajemy sobie pytanie: co jest w moim życiu najważniejsze ? Kim jestem, co jest celem mojego życia? Dlatego warto skorzystać z mądrości afrykańskiej i zastanowić się skąd wyszliśmy.  Czyli wrócić do naszych początków.

Są dwa miejsca w naszym życiu, z których wyszliśmy, które zapoczątkowały nowy etap w naszym życiu. Są to chrzest i ślub kościelny czyli początek naszego sakramentalnego małżeństwa. Chrzest rozpoczyna nasze chrześcijańskie życie, a ślub sakramentalny rozpoczyna drogę naszego powołania do końca życia. Dlatego Marzena przypomniała nam liturgię sakramentu Chrztu i sakramentu małżeństwa. Potem w wolności, kto chciał, włączył się w odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i odnowienie przysięgi małżeńskiej.

Spotkanie zakończyliśmy wspólną modlitwą „Pod Twoją obronę”  w łączności duchowej z naszymi krakowskimi „Sycharkami”, którzy w tym czasie dotarli z pielgrzymką na Jasną Górę.

Kolejne spotkanie krakowskiego Ogniska WTM Sychar  odbędzie się 08.09.2018. Rozpoczniemy go Mszą Św. o godz. 17.00  w kaplicy klasztornej  Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Po mszy spotkanie w sali „Faustinum”.

Temat spotkania:  „Mediacje par sakramentalnych”

Przed mszą, od 15.30 do 16.50 działa„ Dyżur Sycharowski” dla potrzebujących indywidualnej rozmowy, porady ( szczególnie dla osób, które pierwszy raz przychodzą na spotkanie naszego ogniska i te które  są w trakcie sprawy rozwodowej).Wejście przez recepcję. Można umówić się pisząc na adres mailowy faustinum.sychar1@gmail.com

 Zapraszamy.