Ognisko w Krakowie – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Sanktuarium
Spotkania rozpoczynają się Mszą św. z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w każdą drugą sobotę miesiąca o godz 17:00 w kaplicy s. Faustyny w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Marcin Ciunel.
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach >>>
Codziennie o godz. 20.30 odmawiany jest Różaniec św. w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w kaplicy św. Faustyny przed Łaskami słynącym Obrazem i przy grobie św. Siostry Faustyny. Modlą się siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz pielgrzymi i wszyscy obecni wierni. Różaniec św. kończy się o godz. 21.00 krótkim Apelem Maryjnym. Zgłaszanie intencji >>>
Kronika

Spotkanie krakowskiego Ogniska WTM Sychar- 13.10. 2018

Tradycyjnie w drugą sobotę miesiąca, która w październiku wypadła 13-stego, spotkaliśmy się o 17-stej w kaplicy klasztornej Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach na Mszy Świętej i koronce do Bożego Miłosierdzia w intencji małżeństw w kryzysie.

Druga część spotkania odbyła się sali Faustinum. Było nas ponad 20 osób. Po modlitwie Ojcze Nasz  przedstawiony został charyzmat  wspólnoty   oraz zasady obowiązujące na spotkaniu. Każdy z uczestników miał sposobność do przedstawienia swojego świadectwa.  Skorzystał z tego m.in. Jerzy, który zapewnił nas  o skuteczności modlitwy w jego intencji podczas rozprawy rozwodowej. Na razie rozwodu  nie będzie.

Głównym tematem spotkania była prezentacja Marzeny Zięby „Czy wolno katolikowi zgodzić się na rozwód ?” na bazie odpowiedzi do trzech kluczowych pytań i dyskusja po prezentacji.

 

W trakcie spotkania osoby chętne dopisały się do Róż Różańcowych moderowanych przez Alinkę. Jedna modli się w intencji współmałżonków, druga w intencji dzieci małżeństw w kryzysie.  Spotkanie zakończyliśmy Lectio Divina  na niedzielę oraz modlitwą do Anioła Stróża.

Sprawozdanie napisała Ania, która prowadziła spotkanie.

Dziękujemy  wszystkim, którzy zaangażowali się w liturgię Mszy Św., Koronkę do Miłosierdzia Bożego, przygotowanie i prowadzenie październikowego spotkania.

 

Kolejne spotkanie krakowskiego Ogniska WTM Sychar  odbędzie się w drugą sobotę listopada-10.11.2018. Rozpoczniemy go Mszą Św. o godz. 17.00  w kaplicy klasztornej  Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Po mszy spotkanie w sali „Faustinum”.

Temat spotkania: „Jak przeżywamy kryzys małżeński? Jakiej pomocy potrzebujemy? Co oferuje wspólnota Sychar?”

Przed mszą, od 15.30 do 16.50 działa„ Dyżur Sycharowski” dla potrzebujących indywidualnej rozmowy, porady ( szczególnie dla osób, które pierwszy raz przychodzą na spotkanie naszego ogniska i te które  są w trakcie sprawy rozwodowej). Wejście przez recepcję. Można umówić się pisząc na adres mailowy faustinum.sychar1@gmail.com

Zapraszamy