Ognisko w Krakowie – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Sanktuarium
Spotkania rozpoczynają się Mszą św. z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w każdą drugą sobotę miesiąca o godz 17:00 w kaplicy s. Faustyny w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Marcin Ciunel.
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach >>>
Codziennie o godz. 20.30 odmawiany jest Różaniec św. w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w kaplicy św. Faustyny przed Łaskami słynącym Obrazem i przy grobie św. Siostry Faustyny. Modlą się siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz pielgrzymi i wszyscy obecni wierni. Różaniec św. kończy się o godz. 21.00 krótkim Apelem Maryjnym. Zgłaszanie intencji >>>
Kronika

Sprawozdanie ze spotkania krakowskiego Ogniska WTM Sychar- sierpień 2019

W sobotę 10.08.2019 odbyło się comiesięczne spotkanie krakowskiego Ogniska WTM Sychar. O godz. 17.00 uczestniczyliśmy we Mszy Św. Na początku eucharystii usłyszeliśmy słowa kapłana mówiące że: „aby było nam dobrze najpierw musi być[ w naszym życiu] tragicznie.’ Ewangelia natomiast odnosiła się do ziaren, które dopiero obumarłe dają owoc.

Na koniec Mszy modliliśmy się wraz z obecnymi kapłanami w intencji małżeństw w kryzysie.

Po Mszy odbyła się druga część spotkania w sali Faustinum.

Po modlitwie zostały przypomniane zasady obowiązujące na spotkaniu oraz podane ogłoszenia.

W spotkaniu wzięło udział 29 osób, w tym kilka [ ok 5 ] po raz pierwszy. Wszystkie osoby obecne na spotkaniu miały możliwość podzielenia się swoimi świadectwami.

Po skończonych świadectwach zostały krótko przedstawione rady Św. Jana Pawła II do małżonków zaczerpnięte z homilii wygłoszonej w Masłowie 3.06.1991 r. Mowa w niej jest przede wszystkim o tym że :”Nie odbuduje się zachwianej więzi rodzinnej, bez powrotu do Chrystusa”, oraz że „Różaniec to skarb, który trzeba odkryć, trzeba powrócić do modlitwy w rodzinie”. Zostały również przekazane uczestnikom krótkie materiały z tej homilii.

Spotkanie zakończyliśmy wspólną modlitwą.

Dziękuję moderatorce Reni, która prowadziła spotkanie i napisała sprawozdanie.

Następne spotkanie krakowskiego Ogniska WTM Sychar  odbędzie się sobotę 14.09.2019 roku. Rozpoczniemy go Mszą Św. o godz. 17.00  w kaplicy klasztornej  Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Po Mszy św. druga część spotkania odbędzie się w sali „Faustinum” Domu św. Siostry Faustyny.

Temat spotkania zostanie podany w zapowiedzi spotkania.

Przed Mszą Św., od 15.30 do 16.50 w sali „Faustinum” Domu św. Siostry Faustyny będzie można skorzystać z „ Dyżuru Sycharowskiego” dla osób potrzebujących indywidualnej rozmowy, porady ( szczególnie dla tych osób, które pierwszy raz przychodzą na spotkanie naszego ogniska- wejście przez recepcję). Można umówić się pisząc na adres mailowy faustinum.sychar1@gmail.com

Zapraszamy