Ognisko w Krakowie – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Sanktuarium
Spotkania rozpoczynają się Mszą św. z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w każdą drugą sobotę miesiąca o godz 17:00 w kaplicy s. Faustyny w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Marcin Ciunel.
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach >>>
Codziennie o godz. 20.30 odmawiany jest Różaniec św. w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w kaplicy św. Faustyny przed Łaskami słynącym Obrazem i przy grobie św. Siostry Faustyny. Modlą się siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz pielgrzymi i wszyscy obecni wierni. Różaniec św. kończy się o godz. 21.00 krótkim Apelem Maryjnym. Zgłaszanie intencji >>>
Kronika

 Sprawozdanie ze spotkania krakowskiego Ogniska WTM Sychar

W sobotę 10.04.2021 odbyło się comiesięczne spotkanie krakowskiego Ogniska WTM Sychar. O godz. 17.00 uczestniczyliśmy we Mszy Św. Modliliśmy się w intencji małżeństw w kryzysie.

Kilka myśli zapamiętanych z kazania świdnickiego biskupa seniora Ignacego Deca o Miłosierdziu przesłała Ania Z.. Dziękujemy.

„Pan Jezus po swoim Zmartwychwstaniu przyszedł do uczniów nie z wymówkami, ale z darami: Pokojem, Miłosierdziem i Wiarą. Z tymi samymi darami przychodzi dla nas. Jeśli je przyjmiemy, to mamy obowiązek przekazać je dalej tym, wśród których żyjemy. W czasach współczesnych Bóg – przez Świętą Faustynę – upomniał się szczególnie o Miłosierdzie. Miłosierdzie to język prawdy, miłości, nadziei, radości i pociechy. Niestrudzenie módlmy się o Miłosierdzie dla nas i całego świata, by „jeden duch i jedno serce ożywiały wszystkich, którzy uwierzyli.”

O 19,30 na Skype odbyła się druga, tematyczna część spotkania, poświęcona tematowi: Boże miłosierdzie w moim życiu”.

Dana- prowadząca spotkanie przypomniała charyzmat, zasady dzielenia i przedstawiła plan spotkania.

Następnie Ks. Marcin i chętne osoby podzieliły się różnymi świadectwami doświadczonego Bożego miłosierdzia w swoim życiu.

Po świadectwach liderka przedstawiła ogłoszenia i propozycje do wykorzystania.

Ksiądz  Marcin błogosławieństwem zakończył spotkanie.

Dziękujemy Księdzu za odprawienie Mszy Św. , udział w spotkaniu i świadectwo, a Danie za prowadzenie spotkania.

W maju, Msza Św. w intencji małżeństw w kryzysie odbędzie się 08.05.2021 o 17.00 w kaplicy klasztornej Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Łagiewnikach. Można uczestniczyć w niej również online.

 

W zapowiedzi ( w zależności od aktualnych warunków)  znajdą się wszystkie informacje o spotkaniu.

Osoby, które chcą nawiązać kontakt z krakowskim Ogniskiem Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar w Krakowie: potrzebują rozmowy, przekierowania, chcą uczestniczyć w spotkaniach, prosimy o  kontakt mailowy, pisząc na adres mailowy:  faustinum.sychar1@gmail.com