Ognisko w Krakowie – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Sanktuarium
Spotkania rozpoczynają się Mszą św. z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w każdą drugą sobotę miesiąca o godz 17:00 w kaplicy s. Faustyny w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Marcin Ciunel.
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach >>>
Codziennie o godz. 20.30 odmawiany jest Różaniec św. w intencji trudnych małżeństw i małżonków przeżywających kryzys w kaplicy św. Faustyny przed Łaskami słynącym Obrazem i przy grobie św. Siostry Faustyny. Modlą się siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz pielgrzymi i wszyscy obecni wierni. Różaniec św. kończy się o godz. 21.00 krótkim Apelem Maryjnym. Zgłaszanie intencji >>>
Kronika

Sprawozdanie z lipcowego spotkania krakowskiego Ogniska WTM Sychar

W lipcu spotkanie krakowskiego Ogniska WTM Sychar odbyło się  10.07.2021

O godz. 17.00 uczestniczyliśmy we Mszy Św. w intencji małżeństw w kryzysie w klasztornej kaplicy Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Łagiewnikach.

W homilii ksiądz zwrócił uwagę na bliską obecność Boga w naszym życiu, dzięki czemu dokładnie nas zna i słyszy nawet nasz szept. Ta obecność jest dla nas nadzieją.

Po Mszy św. w Auli Siostry Faustyny odbyło się  spotkanie świadectwowe na temat: „Problemy, kryzysy małżeńskie, które dzielą małżeństwa i rodziny”.

Liczne świadectwa pokazały różne problemy, dylematy małżeńskie, rodzinne, etapy kryzysów a także działania dla ich pokonania. Zwracano  uwagę na potrzebę indywidualnego nawrócenia do Boga, oddziaływania sumienia i jego wpływu na nawrócenie.

Kolejne spotkanie krakowskiego Ogniska WTM Sychar odbędzie się 14 sierpnia.

Będzie to również spotkanie świadectwowe.

Szczegóły znajdą się w zapowiedzi spotkania.

Osoby, które chcą nawiązać kontakt z krakowskim Ogniskiem Wspólnoty Trudnych Małżeństw w Krakowie: potrzebują rozmowy, przekierowania, chcą uczestniczyć w spotkaniach, prosimy o kontakt mailowy, pisząc na adres faustinum.sychar1@gmail.com

Zapraszamy